Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pokles registrácií nových áut u nás pokračuje

Pokles registrácií nových áut u nás pokračuje
Ilustračné foto SITA/AP
19. februára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
V januári u nás zaregistrovali 4 371 osobných áut, čo je v medziročnom porovnaní až o 8,96 percenta menej.
 
„Registrácie nových automobilov sa tak priblížili k výsledkom z januára 2011, kedy ich bolo prihlásených 4 414 kusov,“ uviedol v utorok viceprezident Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) SR Pavol Prepiak.
 

Prepadli sa aj dovozy, stagnuje aj Európa

Situácia je tak u nás podobná ako priemer Európskej únie, ktorý hovorí o 8,7 percentnom poklese dopytu s celkovo 885 tis. nových zaregistrovanými automobilmi. Ide tak o najnižší počet registrácií v mesiaci január od roku 1990. Pri individuálnych dovozoch automobilov na Slovensko je prepad ešte výraznejší, keďže v januári 2013 bolo zaregistrovaných 3 026 týchto vozidiel. Oproti rovnakému vlaňajšiemu mesiacu je to pokles až na úrovni 27,62 percenta. Počet zaregistrovaných nových malých úžitkových vozidiel dosiahol v januári úroveň 351 vozidiel, čo je medziročný nárast o 15,08 percenta. 
 
 
V rebríčku najžiadanejších značiek nových osobných automobilov na slovenskom trhu vedie Škoda s trhovým podielom 20,29 %. Druhé miesto obsadil Volkswagen s 9,04 % a tretie Hyundai so 7,55 %. Na štvrtom mieste sa umiestnila Kia so 7,44 % a piate dosiahol s 5,88 percentami Renault. Pri malých úžitkových vozidlách prvé miesto dosiahol Fiat s podielom 19,37 percenta, nasleduje druhý Peugeot s 15,95 percenta a tretí Citroen s 15,10 percenta. Za prvý mesiac roku 2013 zaregistrovali 29 nových nákladných automobilov hmotnosti 3,5 až 12 ton, čo je medziročný prepad o 45,28 %. Najväčšie zastúpenie na trhu dosiahol DAF s 34,48 percentami, druhé skončilo Iveco s 27,59 percentami, tretí MAN dosiahol 17,24 percenta. Na štvrtom mieste sa umiestnil Renault Trucks s 13,79 percenta a na piatom Avia s 6,90 percenta. 
 

Nákladiaky padli takmer o 40 %

Počet registrácií nových nákladných automobilov nad 12 ton dosiahol v januári 2013 oproti januáru 2012 pokles na úrovni 37,74 percenta pri odbyte 193 vozidiel uvedenej kategórie. Najväčší podiel na trhu získalo Volvo s 24,87 percenta, druhé miesto si delí MAN a Iveco so 16,58 percentami a na treťom skončil Mercedes-Benz s 13,99 percentami. 
 
V januári 2013 zaregistrovali aj 29 nových autobusov. V rovnakom mesiaci vlani zaregistrovali len 4 nové autobusy. Na prvom mieste skončil Mercedes-Benz s 51,72 %, druhé miesto má Irisbus s 27,59 % a na treťom mieste skončil MAN a SOR s 10,34 %.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

10oct8:30Trestné a finančné následky konania konateľa a vedúceho zamestnanca8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X