Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Poznáme mladého inovatívneho podnikateľa 2015

Poznáme mladého inovatívneho podnikateľa 2015
Foto všetkých 5 finalistov s vyhlasovateľmi súťaže
17. júna 2015 Zdroj Podnikam.SK Tlačiť

Vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „Mladý inovatívny podnikateľ 2015“.

9. ročník celoslovenského projektu Mladý inovatívny podnikateľ 2015 pozná víťazov

Dňa 15.6.2015 sa uskutočnilo v Bratislave slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „Mladý inovatívny podnikateľ 2015“ (išlo už o 9. ročník). Jeho úlohou bolo vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých, kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania. Zároveň môžu byť inšpirujúcim príkladom pre mladých ľudí, ktorí chcú začať alebo začínajú podnikať.

Projekt  sa organizoval  aj v iných krajinách pod názvom Creative Young Entrepreneur Award. Organizovala ho mimovládna organizácia  JCI –Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia)  v spolupráci so Združením podnikateľov Slovenska a ekonomickým magazínom Profit. Junior Chamber International- Slovakia je oficiálnou pobočkou Junior Chamber International, ktorá má zastúpenie v 120 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov. Spoločnosť je medzinárodnou organizáciou mladých  lídrov a podnikateľov. V tomto roku oslávi 100 rokov od svojho založenia. Združenie podnikateľov Slovenska je prvým záujmovým združením súkromných podnikateľov Slovenskej republiky založeným v novembri 1989. Profit je dvojtýždenník o ľuďoch, ktorí svojím prístupom k peniazom, životu a sebe vedia inšpirovať ostatných. Odborná komisia podujatia vybrala z prihlásených z celého Slovenska 5 finalistov súťaže a to:

1. Ing. Michal Andrejco – spoločnosť MEDANTE Clinic, s.r.o.

Klinika celostnej medicíny Medante spája vybrané formy diagnostiky klasickej medicíny a terapeutické metódy najmodernejšieho prístrojového vybavenia.Celostná medicína, ktorá sa na klinike praktikuje, volá po zodpovednom prístupe k vlastnému zdraviu. Ide o základnú medicínu, ktorá napomáha telu obnoviť svoj prirodzený bod rovnováhy.

Jozef Velebný odovzdáva Cenu Ministra hospodárstva SR za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh

MEDANTE 1.6.2015 oslávila svoj 2 rok existencie. Pred dvoma rokmi začali ako tím 4 ľudí. Dnes je ich 25 a fázu rastu majú len pred sebou. Sú jedinou klinikou celostnej (holistickej) medicíny na Slovensku. Ako prví prichádzajú s konceptom spájania modernej a alternatívnej medicíny. V tíme pracujú lekári, fyzioterapeuti i terapeuti tradičných medicínskych modalít. Konkurencia sa sústredí najmä v Bratislave a seberovnú konkurenciu MEDANTE dnes v SR nemá. Konkurenčné centrá klinike konkurujú vždy len v niektorých ponúkaných službách, nie však komplexne.

2. Ing. Bianka Bodnárová – spoločnosť Aenea,s.r.o.

Spoločnosť pôsobí vo viacerých odvetviach. V súčasnosti do ich portfólia spadá niekoľko činností,  pričom ich  primárnou oblasťou je výroba a predaj prírodnej kozmetiky vlastnej značky Soaphoria, ktorá sa začala v roku 2014.

Ján Oravec odovzdáva diplom absolutnej víťazke Bianke Bodnárovej

Od svojho vzniku pôsobia hlavne na Slovensku, kde majú  aj výrobné priestory a značkovú predajňu v OC Optima Košice a v Galérii Mlyny v Nitre (v súčasnosti majú podpísanú zmluvu o prenájme priestorov v Auparku v Bratislave). Ich produkty môžete nájsť v množstve partnerských obchodov po celom Slovensku a sú  hrdé, že v tomto roku rozšírili pôsobnosť už aj do Českej republiky. Aktívne pôsobia  aj v elektronickom prostredí prostredníctvom e-shopov. Klientom prezentujú  informácie v 4 jazykoch – slovenskom, maďarskom, českom a anglickom. Zároveň  si môžete ich  produkty zaobstarať aj prostredníctvom partnerských e-shopov. Spoločnosť vlastní a riadi  Bianka Bodnárová so sestrou Ritou. Aktuálne už má v ponuke 330 produktov, samozrejme nielen prírodné mydlá, ale od výrobkov do kúpeľa cez doplnky a telové suflé či peelingy vyrába aj čistiace masky na tvár ako aj také unikátne a inovatívne produkty na trhu ako je tuhý šampón či naparovacia tabletka.

3. Ing. Eugen Česnák – spoločnosť Camarero, s.r.o.

Hlavnou náplňou firmy je vývoj, predaj a podpora komplexného reštauračného systému Camarero, ktorý v sebe zahŕňa objednávkový systém, pokladničný systém, skladový systém a systém hodnotenia obsluhy. Cieľom firmy je vyvinúť produkt, ktorý pokryje všetky potreby reštaurácií od príjmu tovaru až po odchod zákazníkov z prevádzky. Koncový zákazník môže Camarero zažiť ako PDA jednotky, cez ktoré obsluha reštaurácií zadáva objednávky do kuchyne a pokladničného systému.

Marián Meško odovzdá cenu finalistovi Eugenovi Česnákovi

Od založenia firmy Eugen zodpovedá hlavne za vývoj produktu. V súčasnosti manažérsky riadi firmu a popri tom je naďalej hlavným vývojárom reštauračného systém Camarero. Camarero vzniklo ako bezdrôtový objednávkový systém pre čašníkov a od svojho vzniku je lídrom v tomto segmente. V súčasnosti sa však Camarero transformuje do plnohodnotného full service systému pre reštaurácie. V novom segmente patrí medzi začínajúcich hráčov, hoci ide o unikátne riešenie, ktoré na trhu v tejto podobe neexistuje. Na Slovensku reprezentujú konkurenciu 3 firmy, ktoré ponúkajú podobné služby.

4. Doc. PhDr. Peter Dorčák, PhD. – spoločnosť EZO.sk, s.r.o.

Firma je na trhu už 23 rokov. V roku 1992 pod fyzickou osobou začali s výrobou kúpeľových solí a éterických olejov v kúpeľni a na balkóne bytu v paneláku. Dnes je z nich najväčší výrobca kúpeľových solí a masážnych olejov v strednej Európe. Ich  produkty svojho času pomáhali ľuďom od Škandinávie až po Dubaj. Náročné dni spríjemnili aj ľuďom za oceánom – v Spojených štátoch amerických. Po kríze sa viac sústredili na domáci trh, nájdete ich  v regáloch obchodných sietí Tesco, Dm Drogerie markt, Kaufland, Carrefour, Coop Jednota a ďalších partnerov. EZO produkty sú aktuálne v ponuke aj u našich susedov v Českej republike či Maďarsku. Zatiaľ poslednou výraznejšou aktivitou je vytvorenie komplet celej novej produktovej rady EZOtherapy, ktorá prvý-krát zahŕňa aj sprchové gely, tekuté mydlá, drahšie produkty z oblasti Mŕtveho mora (balené pod EZO značkou) na báze aromaterapie a coloroterapie – táto má za cieľ byť distribuovaná mimo tradičný trh obchodných reťazcov.

5. Ing. Miroslav Kráľ – spoločnosť Pay Solutions, a.s.

Pay Solutions a.s. úspešne vyvinula novú online platobnú bránu Besteron, ktorá spĺňa tie najprísnejšie kritéria modernej platobnej brány 21. storočia. Hlavným poslaním Pay Solutions a jej služby Besteron je zvýšiť komfort platenia pre zákazníkov v online prostredí a stať sa európskym lídrom v oblasti poskytovania bezpečných a rýchlych online platieb.

Momentálne má firma 10 zamestnancov a intenzívne pracuje na získavaní nových klientov.  Pozícia na trhu z hľadiska efektivity je bezkonkurenčná. Ciele:  Krátkodobý horizont – stať sa jednotkou na slovenskom trhu a etablovať sa na českom trhu a dlhodobý je pôsobenie na trhoch strednej a východnej Európy.

Miroslav Kráľ vymyslel celý systém, nielen to čo všetko bude platobná brána potrebovať, ale aj ako bude fungovať. Od počiatku myšlienky až po dnešné dni pracoval na vývoji produktu, ktorý neustále zdokonaľuje a pridáva bonusy. Zavádza najnovšie trendy, ale mimoriadne dbá aj na bezpečnosť – veď ide o peniaze – aj preto na službe pracovali bezpečnostní analytici z Nemecka, ktorí patria medzi špičku v odbore.

Udelenie špeciálnych cien

  • „Cenu Ministra hospodárstva SR“ (najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh) Cenu získal Ing. Michal Adrejco – spoločnosť MEDANTE Clinic, s.r.o. 
  • Absolútny víťaz a laureát hlavnej ceny –  Ing. Bianka Bodnárová-spoločnosť Aenea, s.r.o.

                                        

Foto: Zuzana Halvoníková

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Podnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X