Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pozor na stratu dát! 3 dôvody, prečo by ste nemali podceniť správne zálohovanie súborov v počítači

Strata dat.jpg
Foto: Getty Images
28. februára 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Správne zálohovanie vám zachráni spomienky, pracovné dokumenty či iné dôležité dáta v počítači. Pozrite sa, ako jednoducho a spoľahlivo zálohovať.

Posledné dva roky žijeme pre koronavírus v online dobe, v ktorej ešte viac využívame počítače ako kedykoľvek predtým. Máme v nich uložené rôzne údaje, podklady, dôležité dáta, dokumenty či fotografie.

Predstavte si však nasledovnú situáciu: ráno vstanete, zapnete počítač a celý jeho obsah by sa vyparil. Nevedeli by ste sa k nemu dostať ani po reštartovaní počítača či obnovení súborov. Že vám sa to nemôže stať? Zbystrite pozornosť, počítačový obsah čelí hrozbám!

Najčastejšie dôvody straty dokumentov

O údaje, ktoré ste mohli vytvárať mnoho hodín a dali ste si s nimi veľa práce, môžete prísť hneď niekoľkými spôsobmi.

1. Prvým dôvodom straty dát je zmazanie z nepozornosti. Stať sa to môže každému a keď sa pomýlite, obsah počítača bude nenávratne preč. Väčšinou sa podobné situácie stávajú, keď to najmenej čakáte.

Data strata.jpg
Foto: Getty Images

2. Počítač je elektronika ako každá iná a hrozí, že sa môže pokaziť a týka sa to i nových modelov. Dostávame sa k druhému dôvodu, prečo by ste mali mať plán B a myslieť na ochranu dát. Poškodiť sa môže napríklad disk a údaje nebude možné z počítača vytiahnuť.

Pocitac strata dat.jpg
Foto: Getty Images

3. Nepríjemné prekvapenie môžete zažiť i v treťom prípade, keď sa do vášho počítača dostane vírus. V tom lepšom prípade bude „iba“ sekať počítač či vyskakovať na ploche rad okien, v tom horšom prídete navždy o cenné dáta a údaje. Vírusy sa neustále zlepšujú a nikdy neviete, na aký jeho variant natrafíte. So správnou ochranou sa nemusíte báť podobných situácií. Riešením je správne zálohovanie dát.

Strata dat virus.jpg
Foto: Getty Images

Ako zálohovať rýchlo a jednoducho

Na trhu je dnes veľa služieb, ktoré ponúkajú zálohovanie dát v počítači. Jednou z obľúbených a overených je služba C2 Backup. Výhodou je, že každý zákazník má skúšobnú verziu na 30 dní zdarma. Ak sa vám služba zapáči, nezaplatíte viac ako za jednu šálku kávy mesačne.

Služba C2 Backup umožní bezproblémovo zálohovať celý počítač so systémom Windows vrátane konfigurácie systému a užívateľských nastavení. Na výber je taktiež uchovávanie súborov, zálohovanie na externý disk, prispôsobenie zásad ukladania a plánované zálohovanie. Funguje na systémy Windows 7, Windows 10 a budúci rok bude dostupná i pre počítače Mac.

Pýtate sa, v čom sa táto služba líši oproti iným? Služba C2 Backup je podstatne bezpečnejšia ako ostatné cloudové služby. Ľudia často využívajú napríklad Google Drive či OneDrive, ktoré sú síce zdarma, avšak nie sú až také spoľahlivé a neposkytujú dostatočnú ochranu zálohovaných dát. Službu C2 Backup kúpite pohodlne a jednoducho cez webové stránky služby.

Foto: c2.synology.com

Prečo radšej nevyužívať ostatné cloudové služby, ktoré nič nestoja? „Nič nestojí? To je ale veľký omyl! Mnoho cloudových služieb sice neúčtuje žiadne poplatky, avšak zaplatíte svojím súkromím. Získané dáta sú často monetizované inak, napríklad ich predajom na marketingové účely. S C2 Backup sa užívateľom nič takéto stať nemôže. Dáta sú uložené v dátovom centre vo Frankfurte, kde podliehajú prísnym nariadeniam GDPR. O svoje dáta sa tak nemusíte vôbec báť. Naviac v porovnaní s Google Drive či OneDrive poskytuje C2 Backup omnoho vyššiu úroveň zabezpečenia vďaka prepracovanému šifrovaniu,“ vysvetlil k súčasnej ponuke Pavel Berky.

Táto služba nemá žiadne obmedzenia počtu užívateľov ani zálohovaných počítačov. S C2 Backup budú dáta v bezpečí aj v prípade napadnutia vášho počítača – cez službu dokážete jednoducho obnoviť celý počítač z doby pred útokom.

Zálohovanie stojí mesačne ako jedna káva v kaviarni. Ak však prídete o cenné dáta, vtedy ste ochotní zaplatiť nespočetne veľa peňazí, aby sa vám dáta vrátili. Ako sa rozhodnete?

Pozrite si kompletnú ponuku služieb na tomto linku. Službu C2 Backup pre firmy nájdete tu. Informácie o osobnom cenníku nájdete na tomto linku, pre firmy tu.

Foto: c2.synology.com

Tento článok vznikol v spolupráci s klientom Synology.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

dátaPRstrata dát

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X