Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Predaj služieb môže podporiť ich presné zacielenie

Predaj služieb môže podporiť ich presné zacielenie
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
8. apríla 2015 Zdroj Podnikam.SK, MG Tlačiť

Tipy na podnikanie v službách, ktoré sú cielené podľa miesta pobytu.

V kurze sú cestovateľské aplikácie či služby osamelým

Služby a marketing sa v budúcnosti prispôsobia konkrétnym miestam, kde sa budete práve nachádzať. Je o tom presvedčený medzinárodne uznávaný holandský „odhadca trendov“ Adjiedj Bakas. Keď sa napríklad niekto ocitne v blízkosti výpredaja svojej obľúbenej značky, tak o tom dostane správu v okamžiku, keď sa priblíži k dotyčnému obchodu.

Internetové zoznamky

Inovovať by sa mali aj internetové zoznamky. Ak sa v meste dostanete v dave do blízkosti niekoho, kto má profil vyhovujúci vašim požiadavkám, otvorí sa vám v mobile jeho alebo jej fejsbúková stránka. Priamo na mieste sa tak budete môcť okamžite rozhodnúť, či má zmysel niečo podniknúť, alebo nie.

Jedlo z domácností

Bude dôležité rozhodnúť sa, čo človek robí najradšej. V Holandsku je v súčasností módny odber jedla z domácich kuchýň. Na špecializovaných internetových stránkach sa môžete dozvedieť, čo a kde sa vo vašom okolí chystá v konkrétny deň variť. Vopred si objednáte a za pár eur si potom cestou domov vyzdvihnete svoju večeru. Veľa starších ľudí alebo nadšencov varenia si vďaka tomu našlo nový zmysel života a priateľov. A ešte si tým celkom slušne privyrobia.

Opatrovanie

Takzvaná stredná trieda si pomaly bude musieť pripustiť, že ju súčasné celosvetové zmeny zasiahnu zrejme najbytostnejšie. Prácu, ktorú vykonávajú, možno totiž najľahšie presunúť do oblastí, kde ju môžu urobiť lacnejšie alebo zautomatizovať.

Pokladníčky v supermarketoch začínajú byť napríklad nahrádzané automatickými kasami. Neostáva im teda nič iné, než sa poobzerať po niečom inom. V Holandsku sa veľa z nich preškoľuje na opatrovateľky. Táto oblasť by mala rásť stále rýchlejšie, keďže populácia postupne starne.

Hodinoví pomocníci

Špecializovaní právnici sa o svoju dobre platenú prácu do budúcna zrejme báť nemusia. Ich odbornú prácu nebude možné presunúť za nízke mzdy do zahraničia. Na svoje si ale možno prídu aj zruční ľudia živiaci sa manuálnou prácou.

Robot a robotník niekde v Ázii vám ani dnes ani v budúcnosti nevymaľuje byt či neopraví záchod. Remeslá majú pred sebou na rozdiel od mnohých často neuplatniteľných študijných odborov veľkú budúcnosť.

eBooky:

Služby osamelým

Ľudia sú stále osamelejší. Každý štvrtý Holanďan sa cíti byť opustený. Tridsať percent Američanov má menej priateľov než pred dvadsiatimi rokmi. Pätina dokonca nemá vôbec žiadnych dôverných priateľov. Zlaté časy tak zažívajú maséri, pretože si ľudia radi zaplatia za to, aby sa ich niekto dotýkal.

Cestovateľské aplikácie

Cestovateľské aplikácie sa zameriavajú na dobrodruhov z trocha mladších ročníkov. Ide o takzvané cestovanie „od dverí k dverám“. Pred cestou si môžete napríklad naplánovať výlet od autobusovej zastávky pred svojím domom až po stanicu metra, ktorá je najbližšie k rezervovanému hotelu v centre niektorej zo svetových metropol.

Ďalšia aplikácia zbiera udalosti a akcie v okolí, v ktorom sa práve nachádzate. Jedna služba odpovedá na otázku, ako sa na želané miesto dostať. Druhá zasa, čo tam možno práve dnes zaujímavého robiť.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

PodnikamPodnikám na internete

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X