Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Prehľad najdôležitejších ekonomických správ z 2. – 8. mája

Podnikam logo
9. mája 2017 Zdroj SITA Tlačiť

Udalosti z 2. mája – 8. mája.

DOMÁCE UDALOSTI

BRATISLAVA – Verejné zdravotníctvo dostane ešte v tomto roku viac peňazí. Potvrdil to v rozhovore pre Hospodárske noviny (HN) minister financií Peter Kažimír. „Pripúšťam aj to, čo najviac minister Drucker chce a čomu sa ja najviac bránim, a to je zvýšenie platieb za poistencov štátu,“ povedal pre HN.

Šéf rezortu financií chce predstaviť konkrétne čísla pred letnými prázdninami. Zvyšovať by sa mal kapitál vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Vláda by mala taktiež predstaviť mapu oddlžovania zdravotníckych zariadení.

BRATISLAVA – Strana Most-Híd navrhuje zvýšiť nezdaniteľnú časť základu dane, čím by stúpli čisté príjmy pracujúcich ľudí. Na utorkovej tlačovej besede to uviedol predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Nezdaniteľné minimum by malo podľa neho vzrásť zo súčasných 3 803,33 eura na 4 650 eur ročne. Každý pracujúci by tak na dani z príjmov ročne ušetril 160 eur. „Sú tu finančné možnosti, aby sme pomohli tým, ktorí žijú z práce,“ povedal Bugár. Ako uviedol, ekonomike na Slovensku sa darí, klesá nezamestnanosť a rastie minimálna mzda.

BRATISLAVA – Deficit štátneho rozpočtu v apríli stúpol na 635,1 mil. eur. V samotnom apríli tak schodok narástol o takmer 300 mil. eur. Napriek tomu bol však ešte stále medziročne nižší o necelých 11 mil. eur.

Celkové príjmy štátneho rozpočtu ku koncu apríla medziročne klesli o 2,6 % na 3,92 mld. eur, kým celkové výdavky boli nižšie o 2,5 % na úrovni 4,555 mld. eur. Rozpočet na celý rok 2017 počíta s príjmami 15,39 mld. eur, výdavkami 17,383 mld. eur a schodkom 1,993 mld. eur. Informovalo o tom Ministerstvo financií SR.

BRATISLAVA – Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ) vníma balíček pre pracujúcich, ktorý v pondelok predstavil predseda strany Smer-SD Robert Fico, ako politický marketing za peniaze zamestnávateľov. Pre agentúru SITA to uviedol viceprezident AZZZ Rastislav Machunka.

„Neprinesie to nikomu nič. Bude to mať vplyv na benefity, na racionalizáciu zamestnancov,“ povedal. Upozornil na to, že príplatky pre zamestnancov sa dotknú aj štátneho rozpočtu, keďže veľa zamestnancov verejnej správy pracuje v zdravotníctve a už v súčasnosti v tomto rezorte chýbajú peniaze.

BRATISLAVA – Zavedenie sociálneho balíčka, ktorý predstavila strana Smer-SD, môže mať mimoriadne negatívny dopad na cestovný ruch na Slovensku, konkrétne na fungovanie hotelov a reštaurácií. Uviedli to zástupcovia Zväzu hotelov a reštaurácií na Slovensku (ZHR).

Zväz kritizuje navrhované opatrenia, ktoré sa týkajú zvyšovania minimálnej mzdy a príplatkov za prácu počas víkendov a štátnych sviatkov. V hoteloch a reštauráciách to podľa zväzu povedie k zvyšovaniu nákladov a zvyšovaniu cien a zníženiu počtu domácich návštevníkov. „Tieto opatrenia budú mať veľmi negatívny vplyv na počet zamestnancov a výrazne obmedzia poskytované služby. Zníži sa konkurencieschopnosť služieb v cestovnom ruchu, pričom sa zníži aj kvalita služieb,“ uviedli hotelieri.

BRATISLAVA – Slovenské verejné financie sa prvýkrát od začiatku sledovania rozpočtovou radou v roku 2011 dostali do dlhodobo udržateľného stavu. Konštatuje to Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) vo svojej aktuálnej Správe o dlhodobej udržateľnosti verejných financií.

Ako na stredajšej tlačovej konferencii uviedol šéf RRZ Ivan Šramko, v porovnaní s rokom 2015 sa ukazovateľ dlhodobej udržateľnosti verejných financií znížil z úrovne 0,4 % hrubého domáceho produktu (HDP) na vlaňajšiu hodnotu mínus 0,1 % HDP.

Ako dodal šéf rozpočtovej rady, po zohľadnení makroekonomického vývoja, demografických projekcií a súčasne nastavených politík by tak v horizonte najbližších 50 rokov nemala byť prekročená horná hranica ústavného limitu na dlh.

BRATISLAVA – Na oddlženie nemocníc má Ministerstvo zdravotníctva (MZ) pripravené dva scenáre. Ako vysvetlil v stredu po rokovaní vlády šéf rezortu Tomáš Drucker, oddlžovať sa bude cez elektronický aukčný systém alebo dohodou v závislosti od určitých parametrov. „Predpokladám, že v priebehu pár týždňov zverejníme s ministerstvom financií objem peňazí, ktorý pôjde na oddlženie,“ povedal.

BRATISLAVA – Na Slovensku zatiaľ nie je zavedený celonárodný skríning onkologických ochorení koordinovaný štátom. Union zdravotná poisťovňa začína s pilotnou fázou svojho programu vybraných onkologických ochorení. Informovala o tom členka predstavenstva Union ZP Elena Májeková. Koordinovaný skríning funguje napríklad vo Fínsku, Nórsku, Dánsku či Švédsku, kde na vyšetrenia chodí až 70 % ľudí. Česká republika zaviedla skríningový program v roku 2014.

BRATISLAVA – Polícia stále preveruje informácie týkajúce sa bývalého šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka. Hovorca policajného prezídia Martin Wäldl pre agentúru SITA uviedol, že v súvislosti s touto osobou boli podané dve trestné oznámenia.

Obe sa týkajú podozrenia z trestného činu zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Jedno z oznámení už bolo 6. apríla odmietnuté, voči čomu podal oznamovateľ sťažnosť. Rozhodovať o nej bude dozorujúci prokurátor. V prípade druhého trestného oznámenia ešte nepadlo meritórne rozhodnutie vzhľadom na to, že ho je potrebné doplniť, vysvetlil hovorca.

BRATISLAVA – Ministerstvo hospodárstva chce znižovať byrokraciu pre podnikateľov. Pripravilo preto prvý balík 34 opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia, ktorý onedlho predloží do medzirezortného pripomienkového konania. Ako na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedol minister hospodárstva Peter Žiga, podnikateľom by mali tieto opatrenia ušetriť 44 mil. eur. Zároveň avizuje, že tento balík nebude posledný a v prvom štvrťroku budúceho roka ministerstvo predloží ďalší. Aktuálne navrhované zmeny by pritom mohli byť účinné už v tomto roku.

BRATISLAVA – Slovenské domácnosti opäť potvrdili svoj záujem o štátnu podporu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), ktorá zastrešuje projekt Zelená domácnostiam, musela ôsme kolo prideľovania poukážok uzatvoriť po ôsmich minutách, keď záujem o príspevky prekročil vyčlenenú čiastku 1,5 milióna eur o desať percent. „Vydali sme celkovo 767 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla,“ informoval vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

BRATISLAVA – Návrhy vládnej koalície môžu poškodiť podnikateľské prostredie. Povedal to v piatok na brífingu predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. „Zaviesť trinásty plat, neviem v akej hlave toto môže skrsnúť, že zo zákona to musí byť. Potom môžeme do ústavy rovno napísať, že zakazujeme infláciu, alebo do ústavy napíšme, že zakazujeme nezamestnanosť,“ uviedol.

BRATISLAVA – Ekonomická agenda v rôznych štátnych či samosprávnych inštitúciách by mohla mať v budúcnosti jednotný systém. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR. „Projekt Ministerstva financií SR, na ktorý žiada dotáciu z operačného programu Efektívna verejná správa (OP EVS) vo výške takmer 4,5 milióna eur, vytvorí predpoklady pre to, aby takýto systém existoval,“ uviedol rezort. Riadiacim orgánom operačného programu je ministerstvo vnútra.

BRATISLAVA – Na dávky v hmotnej núdzi štát v minulom roku vynaložil 183 mil. eur. Ide o 30,7 mil. eur, resp. o 14,4 % menej ako v roku 2015. Uvádza sa to v návrhu záverečného účtu kapitoly Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR za rok 2016. Zníženie výdavkov na dávky v hmotnej núdzi súvisí najmä s poklesom počtu poberateľov dávky v hmotnej núdzi.

PODNIKOVÉ UDALOSTI

NITRA – V priemyselnom parku Nitra – Sever vyrastie logistický sklad a školiace centrum s testovacou pekárňou a cukrárňou. Postaví ich spoločnosť Ireks Enzyma, s. r. o., ktorá odhaduje investičné náklady na 1,7 až 2 mil. eur v závislosti od realizovaného variantu. Výstavba by sa mala skončiť v štvrtom kvartáli 2018 a začiatok prevádzky je naplánovaný na prvý kvartál 2019.

BRATISLAVA – Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) plánuje v tomto roku uzatvoriť zhruba 140 tis. zmlúv o stavebnom sporení. V medziročnom porovnaní by to znamenalo pokles, keďže v minulom roku uzatvorila 145,4 tis. nových zmlúv. Celkový objem cieľových súm by mal byť podľa odhadov v tomto roku vo výške 2,61 mld. eur. Vlani to bolo 2,56 mld. eur, čiže plánovaná suma by sa mala zvýšiť.

BRATISLAVA – Projekt Underground Sun Storage, v rámci ktorého sa skúmajú možnosti skladovania elektriny z obnoviteľných zdrojov energií (OZE) vo forme zmesi vodíka a zemného plynu, pokročil. Slovenská spoločnosť Nafta spoločne s rakúskou firmou RAG ukončili prevádzkový test skladovania energie.

Aktuálne prebieha fáza vyhodnocovania získaných dát. „Získané dáta sú v súčasnosti podrobované analýze, ktorá bude, okrem iného, vstupom do ďalších inovatívnych projektov,“ uviedla pre portál vEnergetike.sk špecialistka externej komunikácie firmy Nafta Alena Masláková Škvrndová.

BRATISLAVA – Firma podnikateľa Mariána Kočnera žaluje televíziu Markíza. Informuje o tom týždenník Trend. Podľa neho firma žiada vyplatenie zmeniek, ktoré vystavil ešte v júni 2000 bývalý riaditeľ televízie Pavol Rusko. Štyri zmenky za spolu 69 miliónov eur mali byť garantované spoločnosťou Markíza, za ktorú sa podpísal rovnako P. Rusko ako vtedajší akcionár.

KOŠICE – Spoločnosť Ness Košice Development Center (Ness KDC) zamestnáva už viac ako 500 ľudí. Spolu tvoria spoločnosť, ktorá poskytuje služby v oblasti softvérového inžinierstva pre globálnych klientov už takmer 12 rokov.

Firma s 20-percentným medziročným rastom je súčasťou korporácie Ness Digital Engineering vlastnenou skupinou amerických investorov Rohytan Group. Informovala o tom v tlačovej správe spoločnosť Ness Košice. Firma prijala v posledných troch rokoch viac ako 270 IT špecialistov.

BRATISLAVA – Spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) dosiahla v minulom roku čistý zisk vyše 57,3 milióna eur. Riadne valné zhromaždenie, ktoré prerokovalo a schválilo účtovnú závierku, rozhodlo, že zisk poputuje do položky nerozdelený zisk. Ako informoval vedúci odboru komunikácie SEPS Norbert Deák, podnik zaznamenal v sledovanom období výnosy v objeme viac ako 368 miliónov eur pri celkových nákladoch vrátane dane z príjmov necelých 311 miliónov eur.

BRATISLAVA – V Zlatých Moravciach plánujú vybudovať nový priemyselný park. Postaviť ho za približne 25 miliónov eur chce spoločnosť Ardis. „Vybudovanie priemyselného areálu pre budúcich investorov v tomto území má opodstatnenie vzhľadom na pomerne dobré napojenie na infraštruktúru, dopyt investorov a celkový priemyselný charakter oblasti,“ uviedol investor vo svojom zámere, ktorý už predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

BRATISLAVA – Štátny podnik Lesy SR v minulom roku hospodáril so ziskom 8,56 milióna eur, čo je o vyše desatinu viac, ako bol pôvodný plánovaný hospodársky výsledok, teda 7,7 milióna eur. Uviedol to na štvrtkovom brífingu generálny riaditeľ podniku Lesy SR Marián Staník, kde spolu so zástupcami Štátnych lesov TANAP a Lesopoľnohospodárskym majetkom Ulič informovali o hospodárskych výsledkoch za rok 2016.

BRATISLAVA – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a. s. (TMR) plánuje v tomto finančnom roku 2016/2017 preinvestovať spolu 83 miliónov eur. TMR sa zameria najmä na poľské lyžiarske stredisko Szczyrk a Sliezsky zábavný park Legendia, kde preinvestuje 57 miliónov eur. Ďalších 26 miliónov eur pôjde podľa zverejnených informácií do prevádzok vo Vysokých Tatrách a do strediska Jasná Nízke Tatry.

BRATISLAVA – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) nakoniec ukončila vlaňajšok s menšou stratou, ako sa pôvodne očakávalo. Z riadnej účtovnej závierky overenej audítorskou spoločnosťou PricewaterhouseCoopers Slovensko vyplýva, že výsledkom hospodárenia VšZP za minulý rok je strata vo výške 112 mil. eur. Informovala o tom v piatok hovorkyňa poisťovne Viktória Vasilenková prostredníctvom tlačovej správy.

KOŠICE – Japonský koncern MinebeaMitsumi v piatok začal výstavbu svojho nového závodu v Košiciach v priemyselnom parku pri letisku. Výška investície dosiahne najmenej 60 miliónov eur, pričom tu prácu nájde 1 100 ľudí, z toho sto má pracovať vo výskumnom a vývojovom centre. Ako ďalej informovali zástupcovia koncernu na tlačovej besede, ide o prvý veľký závod spoločnosti Minebea v Európe.

BRATISLAVA – Slovenské energetické strojárne, a.s. Tlmače (SES Tlmače) získali v Českej republike kontrakt. Firma dodá teplárni Zelená Louka fluidný kotol na spaľovanie hnedého a čierneho uhlia so spoluspaľovaním biomasy s výkonom 80 ton pary za hodinu. „Kontrakt medzi pardubickou spoločnosťou Synthesia, ktorá je členom skupiny Agrofert, a našou firmou bol podpísaný. Realizácia projektu bude prebiehať v období rokov 2017 až 2019,“ informoval generálny riaditeľ SES Tlmače Martin Paštika.

BRATISLAVA – Slovenská sporiteľňa dosiahla podľa individuálnych výsledkov za prvé tri mesiace tohto roka čistý zisk 39,6 mil. eur pri medziročnom poklese o 11 %. Celá finančná skupina Slovenskej sporiteľne evidovala pokles konsolidovaného zisku o viac ako 11 % na 40,8 mil. eur. “Ani veľmi silný nárast biznisu v oblasti vkladov aj úverov nedokázal kompenzovať výrazný pokles úrokových sadzieb na trhu a ich dopad na výnosy,” zhodnotil výsledky Štefan Máj, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

BRATISLAVA – Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika predala ku koncu prvého štvrťroka tohto roka vyše 1,52 milióna digitálnych služieb, čo bolo o 15,2 tisíca viac ako na konci roka 2016. Pokrytie širokopásmovej siete UPC na konci prvého kvartálu sa zvýšilo na 2 017 500 domácnosti v Českej republike a na Slovensku, čo je o 6 tisíc viac ako na konci vlaňajška. Išlo o o 4 000 domácností viac v Českej republike a o 2 000 domácností viac na Slovensku. Informovala o tom spoločnosť v tlačovej správe.

BRATISLAVA – Výrobca nealkoholických nápojov spoločnosť PepsiCo zvyšuje svoju produkciu. Do novej výrobnej linky v Prahe investovala viac ako päť miliónov eur, zvýšiť produkciu má o 30 %. Ročne by mala vyprodukovať 150 miliónov litrov minerálnych vôd a sýtených nápojov. Informovala o tom spoločnosť PepsiCo.

ZAHRANIČNÉ UDALOSTI

RÍM – Miera nezamestnanosti v Taliansku sa v marci v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom zvýšila o 0,1 percentuálneho bodu na úroveň 11,7 percenta. V krajine evidovali 3,022 mil. nezamestnaných, čo bol oproti februáru rast o 1,4 percenta. Informoval o tom v utorok na svojej internetovej stránke taliansky štatistický úrad ISTAT.

BRATISLAVA – Sezónne upravená miera nezamestnanosti v eurozóne sa v marci medzimesačne nezmenila a zostala na úrovni 9,5 percenta. Medziročne však klesla, keďže v marci 2016 bola vo výške 10,2 percenta. Nezamestnanosť v rámci celej 28-člennej Európskej únie sa v marci medzimesačne znížila na 8 percent z februárových 8,1 percenta. Klesla aj medziročne, keďže v marci 2016 bola 8,7 percenta. Informoval o tom v utorok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

WASHINGTON – Výbor pre finančné služby v dolnej komore amerického Kongresu začne v utorok diskusiu o zmene podstatných častí tzv. Dodd-Frankovho zákona o finančnej reforme z roku 2010. O legislatívu sa zasadila administratíva demokratického prezidenta Baracka Obamu s cieľom zabrániť opakovaniu finančných kríz. Zákon, ktorý okrem iného umožňuje regulačným úradom zrušiť v čase finančnej krízy veľké krachujúce banky ako alternatívu k bankrotu, podľa republikánskych kritikov spotrebiteľom sťažuje prístup k úverom a komplikuje zakladanie malých firiem.

LONDÝN – Člen britskej vlády David Davis, ktorý je hlavným vyjednávačom pre rokovania o brexite, odmietol názor, že Británia bude mať v čase odchodu z EÚ voči bloku finančné záväzky v sume 100 mld. eur. Minister pre brexit pre televíznu stanicu ITV povedal, že EÚ nemôže svojvoľne určiť sumu britských záväzkov a jej konečná výška bude bude výsledkom rokovaní.

FRANKFURT – Nemecký výrobca automobilov Volkswagen (VW) v prvom kvartáli zvýšil svoj zisk pred zdanením o 44 % na 3,4 mld. eur zo sumy 2,4 mld. eur v rovnakom období minulého roka. Ako skupina informovala v stredu, výsledok zlepšila vďaka efektívnemu znižovaniu nákladov, pozitívnym kurzovým vplyvom a obchodnou stratégiou zameranou na podporu predaja ziskovejších modelov. Pokuty a ďalšie náklady súvisiace s emisným škandálom síce zasiahli cash flow firmy, finančné základy automobilky však zostávajú silné, uviedol finančný riaditeľ koncernu Frank Witter.

BERLÍN – Miera nezamestnanosti v Nemecku sa v apríli znížila pod hranicu 6 percent, keďže situácia na trhu práce v najväčšej európskej ekonomike sa naďalej zlepšuje. Spolkový úrad práce v stredu informoval, že nezamestnanosť v krajine minulý mesiac klesla na 5,8 percenta z úrovne 6 percent, na ktorej sa nachádzala v marci. Počet registrovaných nezamestnaných v Nemecku sa v apríli znížil o približne 94 tisíc.

WASHINGTON – Centrálna banka USA svoju hlavnú úrokovú sadzbu nezmenila a ponechala ju na úrovni v blízkosti 1 %. Americký Federálny rezervný systém (Fed) však naznačil, že odolnosť ekonomiky USA a dobrá situácia na trhu práce budú dôvodom na zvýšenie úrokov v neskoršej časti tohto roka. Vo vyhlásení, ktoré zverejnil v stredu po skončení svojho zasadania, Fed poznamenal, že ekonomika sa počas januára až marca výrazne spomalila. Očakáva však, že toto spomalenie bude „prechodné“.

LONDÝN – Ekonomický rast 19-člennej eurozóny v apríli podľa prieskumu agentúry IHS Markit dosiahol najrýchlejšie tempo za šesť rokov. Zložený index nákupných manažérov (PMI) odzrkadľujúci aktivitu v ekonomike, ktorý agentúra zostavuje, v apríli posilnil na 56,8 bodu z úrovne 56,4 bodu v predchádzajúcom mesiaci. Hodnota indexu sa tak dostala najvyššie od apríla 2011.

BRATISLAVA – Maloobchodné tržby v eurozóne podľa sezónne upravených údajov v marci medzimesačne posilnili o 0,3 percenta, ale v rámci celej 28-člennej Európskej únie o 0,2 percenta klesli. Medzimesačný vývoj maloobchodu sa tak zhoršil, keďže vo februári maloobchodné tržby v eurozóne oproti predošlému mesiacu stúpli o 0,5 percenta a v rámci celej EÚ o 0,7 percenta. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad Európskej únie Eurostat. Medziročne sa marcové kalendárne upravené tržby maloobchodu eurozóny zvýšili o 2,3 percenta a v rámci celej EÚ stúpli o 2,5 percenta.

MILÁNO – Talianska banka Intesa SanPaolo v prvom kvartáli evidovala rast zisku o takmer 12 percent. Intesa, ktorá je druhou najväčšou bankou v krajine, v piatok informovala, že jej čistý zisk za január až marec bol vo výške 901 mil. eur. V rovnakom období pred rokom bol v objeme 806 mil. eur. Čisté výnosy banky z poplatkov a provízií sa v prvom kvartáli zvýšili o 10 percent na sumu 1,85 mld. eur. Čisté úrokové výnosy peňažného ústavu stúpli o 3 percentá na 1,8 mld. eur.

WASHINGTON – Prijímanie nových zamestnancov v USA v apríli ožilo a zamestnávatelia vytvorili 211 tis. nových pracovných miest. Považuje sa to za znak toho, že spomalenie ekonomiky v prvom štvrťroku by sa mohlo ukázať iba ako dočasné. Miera nezamestnanosti v USA v apríli klesla na 4,4 percenta z marcovej úrovne 4,5 percenta a dostala sa najnižšie za desaťročie.

PRAHA – Miera nezamestnanosti v Českej republike podľa metodiky Medzinárodnej organizácie práce (ILO) vo vekovej skupine od 15 do 64 rokov v prvom kvartáli tohto roka oproti rovnakému štvrťroku vlaňajška klesla o 0,9 percentuálneho bodu na úroveň 3,5 percenta. Priemerný počet nezamestnaných v krajine podľa metodiky ILO po očistení o sezónne vplyvy sa v prvom štvrťroku medzikvartálne znížil o 14,9 tis. a medziročne klesol o 46,6 tis. na 184,6 tisíca osôb. Informoval o tom v piatok na svojej internetovej stránke český štatistický úrad.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Prehľad ekonomických správ

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomické ukazovatele

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X