Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Priemerná mzda vzrástla najviac vo veľkoobchode

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
11. decembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Priemerná nominálna mesačná mzda medziročne poklesla v informačných a komunikačných činnostiach a v stavebníctve.

Pokles mzdy pocítili ľudia pracujúci vo vybraných trhových službách

Priemerná nominálna mesačná mzda v októbri 2014 v porovnaní s tým istým obdobím minulého roka najvýraznejšie stúpla vo veľkoobchode o 7,4 %, kde dosiahla 827 eur a v doprave a skladovaní o 6,4 % na 795 eur. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR.

Priemerná mzda medziročne stúpla aj v ďalších odvetviach, a to v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,4 % na 832 eur, v priemysle o 3,2 % na 905 eur, v ubytovaní o 2,9 % na 601 eur a v maloobchode o 2,1 % na 577 eur. Vyššia bola aj vo vybraných trhových službách o 0,7 %, vzrástla tak na 817 eur, a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev, kde stúpla o 0,5 % na 367 eur. Na druhej strane poklesla v informačných a komunikačných činnostiach o 10 % na 1 591 eur a v stavebníctve o 3,5 % na 609 eur. 

Priemerná reálna mesačná mzda v medziročnom porovnaní stúpla vo veľkoobchode o 7,4 %, v doprave a skladovaní o 6,4 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,4 %, v priemysle o 3,2 %, v ubytovaní o 2,9 %, v maloobchode o 2,1 %, vo vybraných trhových službách o 0,7 % a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,5 %. Naopak, nižšia bola v informačných a komunikačných činnostiach o 10 % a v stavebníctve o 3,5 %. 

V priemere za desať mesiacov tohto roka oproti tomu istému obdobiu vlaňajška mzda vzrástla vo veľkoobchode o 7,2 %, dosiahla tak 820 eur, v doprave a skladovaní sa zvýšila o 6 % na 775 eur, v priemysle o 5,1 % na 914 eur a v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,3 % na 818 eur. V maloobchode stúpla o 2,8 % na 579 eur a v ubytovaní o 2,2 % na 596 eur.

Pokles mzdy pocítili ľudia pracujúci vo vybraných trhových službách, kde sa mzda znížila o 1,8 % na 805 eur, v informačných a komunikačných činnostiach o 1,8 % na 1 706 eur, v stavebníctve o 1,7 % na 590 eur a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,1 % na 365 eur. 

Medziročne rástla reálna mesačná mzda v priemere za desať mesiacov vo veľkoobchode o 7,3 %, v doprave a skladovaní o 6,1 %, v priemysle o 5,2 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,4 %, v maloobchode o 2,9 % a v ubytovaní o 2,3 %. Nižšia bola zase vo vybraných trhových službách, v informačných a komunikačných činnostiach zhodne o 1,7 %, v stavebníctve o 1,6 % a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1 %.

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

30jan8:30Zákon o účtovníctve v praxi a jeho novinky na rok 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

31jan8:30Práca so spätnou väzbou – cesta k efektívnejšej komunikácii8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

31jan8:30Whistleblowing – nové povinnosti po novele zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X