Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rast výdavkov do internetovej reklamy prekonal očakávania

Rast výdavkov do internetovej reklamy prekonal očakávania
Fotobanka Pixmac
17. apríla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Investície do internetovej reklamy zaznamenávajú výrazný rast, a to aj napriek tomu, že celkové výdavky na propagáciu klesajú.
 
V minulom roku na Slovensku vzrástol objem investícií do internetovej reklamy medziročne o 43 %. Celkový trh internetovej reklamy v SR dosiahol hodnotu 64,6 mil. eur, čím prekročil aj najoptimistickejšie odhady.
 

Rástla najmä bannerová reklama

Ako ďalej informuje spoločnosť IAB Slovakia, v rámci mediálneho mixu tvorí internet 22 % investícií pri odhadovaných celkových investíciách do reklamy v sume 300 mil. eur. O nárast internetovej reklamy v roku 2012 sa postarali hlavne bannerová reklama a search (reklama vo vyhľadávačoch). „V absolútnych číslach zaznamenala nárast bannerová reklama až na 26,7 mil. eur a naďalej predstavuje hlavný typ internetovej reklamy,“ uvádza IAB.
 

 
Do mobilnej reklamy vlani zadávatelia nasmerovali 1 % celkových investícií, pričom IAB očakáva ďalší rast spomínaného segmentu aj v tomto roku. Z hľadiska jednotlivých odvetví, si najviac internetovej reklamy zaplatil sektor telekomunikácií. Jeho podiel predstavoval 20 % celkových výdavkov do reklamy na webe. Na druhom mieste sa umiestnil sektor financií s 18-percentným podielom, nasledovaný motorizmom so 16 percentami. 
 
IAB Slovakia (predtým Asociácia internetových médií) funguje od mája 2005 ako združenie subjektov pôsobiacich na slovenskom internetovom trhu. Jeho hlavným cieľom je zabezpečiť informovanosť o internete a možnostiach jeho využitia ako reklamného média. V súčasnosti má IAB Slovakia 40 členov.
 

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

20jan8:30Zadávanie zákaziek na nadlimitnom elektronickom trhovisku (NET) - Workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Verejné obstarávanie-obstarávateľ

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X