Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Registrovať bločky do bločkovej lotérie bude možné aj v CBA

Registrovať bločky do bločkovej lotérie bude možné aj v CBA
25. novembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Možnosť registrácie bločku už môžu zákazníci využiť v prevádzkach spoločností Ševt, Mediatec a Deltacom.

CBA plánuje zapojiť všetkých 285 predajní

Registrácia bločkov do Národnej bločkovej lotérie bude možná aj priamo v predajniach reťazca CBA Slovakia. Na základe zmluvy s národnou lotériovou spoločnosťou Tipos spustil reťazec podľa zverejnených informácií pilotnú registráciu bločkov vo vybraných predajniach v Lučenci.
 

 
„Predpokladáme, že v krátkom čase bude možné registrovať pokladničné bločky do národnej bločkovej lotérie už v takmer všetkých našich predajniach s príslušným riešením, zatiaľ ho chystáme v 285 predajných jednotkách po celom Slovensku,“ uviedol viceprezident CBA Slovakia Vladimír Kocúrek. Podľa jeho slov je CBA Slovakia prvý predajca rýchloobrátkového potravinového tovaru, ktorý sa do Národnej bločkovej lotérie zapojil v takomto rozsahu.
 
Ako upozornil Vladimír Kocúrek, mnohí neseriózni predajcovia buď nevydávajú bločky, alebo vôbec nemajú registračnú pokladnicu. Vznikajú tak podľa neho mnohomiliónové daňové úniky, kvôli ktorým je naštrbená povesť serióznych obchodníkov. „Zákazníci by si mali vždy pýtať doklad o zaplatení, pokladničný blok z fiškálnej registračnej pokladnice alebo iné schválené tlačivo. Mali by si skontrolovať, či má všetky povinné náležitosti a či nejde len o fiktívny doklad. Len s platným dokladom má spotrebiteľ zákonný nárok na vrátenie tovaru a teda kúpnej ceny výrobku a reklamáciu,“ informovala spoločnosť CBA Slovakia.
 
Zákazníci majú podľa spoločnosti možnosť podať podnet na nečestného podnikateľa orgánom dozoru a kontroly, vrátane následného vyvodenia dôsledkov a sankčných postihov. Obchodná spoločnosť CBA Slovakia, a. s. Lučenec vznikla v roku 2003. V súčasnosti na Slovensku prevádzkuje dva veľkoobchodné sklady a 345 maloobchodných prevádzok. Spoločnosť zamestnáva približne 2 600 zamestnancov a je členom nákupnej aliancie CBA SK.
 

 
Prihlásenie pokladničného bločku do súťaže je možné aj nákupom tovaru u vybraných predajcov, ktorí automaticky zaregistrujú doklad do lotérie po nákupe, pokiaľ sú splnené všetky podmienky. Túto možnosť môžu zákazníci využiť v prevádzkach spoločností Ševt, Mediatec a Deltacom. 
 
Aktualizácia:
Ako pre Podnikam.SK uviedla spoločnosť Tipos, aktuálne rokuje s niekoľkými partnermi, z ktorých sa ako významnejší javia spoločnosti TESCO a COOP. „V tomto prípade sme v štádiu dolaďovania zmlúv a technických parametrov spolupráce. Obe strany  – TIPOS i partneri – majú záujem dokončiť tieto procesy čo najrýchlejšie,“ uviedol hovorca firmy Tipos Rastislav Čépe. Ako dodal, Tipos má záujem  na  bezplatnej registrácii bločkov prostredníctvom elektronických registračných pokladníc obchodných partnerov. Prípadné spoplatnenie registrácie bločkov za konkrétnu sumu závisí výhradne od obchodných partnerov. Prípadné spoplatnenie registrácie bločkov prostredníctvom ERP nie je príjmom spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a.s.
 

Ako na registráciu bločkov v obchodoch

Obsluha ERP sa opýta zákazníka pri platení za tovar/ službu, či chce zaregistrovať bloček do Národnej bločkovej lotérie. Ako upozornila spoločnosť Tipos, je dôležité, aby obsluha vedela vizuálne posúdiť, či má zákazník 18 (a viac) rokov. Ak zákazník s registráciou súhlasí, tak na vydanom bločku bude mať vytlačený aj registračný kód, ktorý je žrebovateľný v príslušnom žrebovaní Národnej bločkovej lotérie.
 
Po príslušnom žrebovaní a zverejnení výsledkov si zákazník skontroluje registračný kód z bločku prostredníctvom overenia stávky na https://narodnablockovaloteria.tipos.sk/sk/vyhry-a-vyhercovia/overenie-stavky.
 
Spoločnosť TIPOS momentálne neplánuje zmenu v systéme registrovania bločkov. Firma však približne pred dvoma týždňami ako novinku spustila aplikáciu Tipos – Národná bločková lotéria pre smartfóny s operačným systémom WINDOWS Mobile.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Registračné pokladne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X