Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

SDKÚ-DS navrhuje zjednodušiť čerpanie príspevkov na samostatnú zárobkovú činnosť

SDKÚ-DS navrhuje zjednodušiť čerpanie príspevkov na SZČ
Podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec. Foto: SITA
18. februára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
SDKÚ-DS plánuje na najbližšej schôdzi Národnej rady SR predložiť návrh, ktorým by sa odstránila podmienka aspoň trojmesačnej prítomnosti v evidencii uchádzačov o zamestnanie.
 
„Chceme zrušiť túto čakaciu lehotu, aby ľudia nemuseli čakať na úradoch práce, pričom majú už podnikateľský zámer, kedy chcú byť aktívni a zamestnávať nových ľudí,“ povedal na pondelkovom tlačovom brífingu podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec.
 

Dávku v nezamestnanosti by záujemcovia dostali na podnikanie

Súčasťou návrhu je aj navýšenie príspevku na samostatnú zárobkovú činnosť (SZČ) o výšku nevyčerpanej dávky v nezamestnanosti, najviac však za tri mesiace. „Štát na tom nič nestratí. Získa ľudí, ktorí sú aktívni, nemusí sa vyplácať podpora v nezamestnanosti, ale títo ľudia ju dostanú práve v podpore podnikania,“ okomentoval návrh Štefanec.
 
„Znepokojuje nás skutočnosť, že len za minulý rok klesol počet živnostníkov o 20 tis. a len za december stúpla nezamestnanosť o vyše 13 tis. ľudí,“ dodal. „Chceme robiť všetky opatrenia pre to, aby sme zastavili tento neradostný trend, ktorý je spôsobený najmä opatreniami vlády jednej strany, zvyšovaním daní, odvodov, poplatkov, zhoršovaním pracovného práva a slabej podpory podnikania,“ povedal Štefanec. 
 
 
Podpredseda SDKÚ-DS pritom verí, že návrh sa dočká aj podpory parlamentu. „Nevidím žiadne logické dôvody, prečo by tento návrh nemali podporovať tí, ktorým záleží na rozvoji Slovenska. Toto nie je politický návrh, toto je návrh, ktorý je založený na zdravom rozume na podpore aktivity ľudí,“ vyhlásil Štefanec. 
 
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dotácie a podpora podnikania

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

20jan8:30Zadávanie zákaziek na nadlimitnom elektronickom trhovisku (NET) - Workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Verejné obstarávanie-obstarávateľ

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X