Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Sedem prekvapivých znakov inteligencie

Https://www.linkedin.com/pulse/myth called business analyst ankush samant
Foto: www.linkedin.com

Inteligencia sa niekedy môže nachádzať tam, kde by ste ju bežne nehľadali. Môže byť skrytá za humorom, zdravou rebéliou či inými signálmi, ktoré môžeme pozorovať. Niektorí ľudia však majú zatvorené svoje mysle a skutočnú brilantnosť tak aj napriek otvoreným očiam nespoznajú.

Medzi často prehliadanými signálmi, ktoré svedčia o vysokej inteligencie, nájdete aj nasledovných sedem znakov.

  1. Žiadny génius

Toto je známy a riadne zdokumentovaný fenomén, ktorý nesie názov Dunning-Krugerov efekt. Spôsobuje, že ľudia, ktorí majú nižšiu inteligenciu, preceňujú svoje schopnosti a naopak, jedinci s vysokou inteligenciou mávajú často tendenciu podceňovať svoj intelekt aj samých seba, a to dokonca aj na verejnosti. Treba preto myslieť na to, že tá najhlasnejšia odpoveď nemusí byť vždy tou najsprávnejšou.

  1. Puberta bez sexu

Výskum University of North Carolina ukázal, že tínedžeri, ktorí začali byť sexuálne aktívni v tomto veku, boli menej inteligentní v porovnaní s tými, ktorí nežili sexuálnym životom. Možno ešte prekvapivejší je fakt, že aj v prípade nevinného správania ako sú bozky či držanie sa za ruky, platila táto rovnica.

Einstein.jpg
  1. Mačací človek

Štúdia Caroll Inversity v americkom Wisconsine v roku 2014 zase odhalila, že majitelia mačiek majú tendenciu byť inteligentnejší v porovnaní s majiteľmi psov. Výsledky výskumu tiež ukázali, že títo ľudia sú zároveň citlivejší, väčší introverti a otvorenejší, ako majitelia psov.

  1. Veľké obavy

Nedávna štúdia zase zistila, že aj obavy sú znakom vysokej inteligencie. Je pritom pravdepodobné, že je to tak preto, lebo jedinci s vysokou inteligenciou sú schopní lepšie identifikovať budúce potenciálne hrozby či nebezpečenstvá a lepšie si premietnuť aj detaily z minulosti.

Pamäť, spomínanie, žena, búchanie o hlavu
ilustračné: thinkstockphotos.com
  1. Do postele neskoro v noci

Výsledky štúdie z roku 2009 v súvislosti s touto témou prezradili, že jedinci, ktorí majú problém so zaspávaním v noci, ostávajú hore dlhšie a ráno potom dlhšie spia, majú vyššiu inteligenciu, sú pozornejší a aj finančne úspešnejší.

  1. Triedny klaun

Keď sa povie triedny klaun, len málokto si pod touto osobou predstaví nejakého intelektuála. Táto predstava je však oveľa bližšie k realite, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať. Inteligencia a zmysel pre humor totiž idú ruka v ruke a je to tak z dobrého dôvodu. Humor si vyžaduje vysokú úroveň verbálnych zručností, kritického myslenia aj kreativity. Trefný vtip tak dokáže odhaliť silnú schopnosť poznania iných, čo je tiež znakom vysokej inteligencie.

Playful Businessman Laying on Table
thinkstockphotos.com
  1. Čistý domov

Ľudia si veľmi často spájajú inteligenciu s čistotou. Výskumníci z University of Groningen však zistili, že prostredie, ktorému vládne neporiadok, viac podporuje myslenie. Platí to najmä pre oblasť kreativity a riešenia problémov.

Netradičných znakov, ktoré ukazujú na vysokú inteligenciu, možno nájsť oveľa viac. Možno to vidieť napríklad aj na známom výroku ešte známejšie génia Alberta Einsteina, ktorý povedal: „Meradlom inteligencie je schonosť zmeniť sa.“ Schopnosť prispôsobiť sa meniacim sa podmienkam je tiež kľúčovým faktorom akéhokoľvek životného úspechu a je tak jedným z nesporných znakov vysokej inteligencie.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Albert Einsteininteligencianetradičné znakyskills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X