Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Slovenská pošta rozšírila počet pracovísk pre e-služby štátu

Slovenská pošta rozšírila počet pracovísk pre e-služby štátu
Ilustračné foto SITA
10. novembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Výpisy z Obchodného registra na právne účely a z Registra trestov, vrátane odpisu tohto registra, je možné od novembra získať na počkanie na tristo pobočkách Slovenskej pošty.

Pošta chce sprostredkovať aj rôzne potvrdenia pre podnikateľov o zaplatení zdravotného poistenia

Slovenská pošta, a.s. znovu rozšírila počet integrovaných obslužných miest pre poskytovanie elektronických služieb štátu. Ako v pondelok informovala, výpisy z Obchodného registra na právne účely a z Registra trestov, vrátane odpisu tohto registra, je možné od novembra získať na počkanie už na jej tristo pobočkách.

Napríklad, len na dvanástich pilotných pracoviskách od začiatku poskytovania tejto služby v júli do októbra vydali 7 468 výpisov z Registra trestov. Pokiaľ v júli poskytli 855 týchto výpisov, v auguste 1 527, v septembri 2 166 a v októbri 2 920. Štátna poštová spoločnosť očakáva ďalší nárast po zvýšení počtu pracovísk.

Slovenská pošta chce byť lídrom v poskytovaní asistovaných služieb e-Governmentu. „Zákazníkom chceme ponúkať lacnejšie a dostupnejšie služby a produkty. Zároveň chceme vytvoriť univerzálnu pobočkovú infraštruktúru, ktorá dokáže obsiahnuť viacero služieb, aby si ľudia pod jednou strechou mohli vybaviť jednoduché služby z rôznych oblastí,“ povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker. 

Pošta rozšíri poskytovanie výpisu z listu vlastníctva na právne účely zo súčasných dvanásť pilotných pracovísk na všetkých tristo od 1. februára 2015. A v rozširovaní služieb chce pokračovať. Komunikuje aj so zdravotnými poisťovňami o možnosti poskytovania základných služieb pre ľudí, ktoré často potrebujú. „Išlo by napríklad o výpis z karty poistenca či o rôzne potvrdenia pre živnostníkov a podnikateľov o zaplatení zdravotného poistenia,“ uviedol Drucker.

„Ďalej uvažujeme o rozšírení portfólia našich služieb o služby zamerané na riešenie najčastejších životných situácii, ktorým občan počas svojho života čelí, napríklad presťahovanie,“ dodal. Súčasťou tejto služby bude komplexné vybavenie zmeny adresy v zdravotnej poisťovni či u dodávateľov energií.

Slovenská pošta, a. s. vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik so sídlom v Bratislave, od 1. marca 1996 má centrálu v Banskej Bystrici a od 1. októbra 2004 sa zmenila na akciovú spoločnosť. Jej akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Spoločnosť má základné imanie vo výške 214,3 mil. eur a prevádzkuje sieť viac ako 1 500 plne automatizovaných pobočiek. Spoločnosť tak môže okrem klasických poštových služieb poskytovať aj finančné, bankové, komunikačné a elektronické služby.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X