Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Slovensko má v tomto roku výrobiť viac ako 980 tisíc vozidiel

Ilustračné foto: SITA/AP
29. apríla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Za prvý štvrťrok tohto roka sa na Slovensku vyrobilo 265 tisíc vozidiel, pričom vlani na našom území tri výrobné podniky vyrobili viac ako 971 tisíc automobilov.

Automobilový priemysel zamestnáva viac ako 80 tisíc ľudí

Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR očakáva, že výroba vozidiel na Slovensku presiahne v tomto roku 980 tisíc kusov. Vyhlásil to novozvolený prezident ZAP Juraj Sinay. „Slovenskí výrobcovia majú vyvážené portfólio výrobkov a preto by ich možné negatívne geopolitické a ekonomické vplyvy nemali výrazne zasiahnuť,“ dodal.

Za prvý štvrťrok 2015 bolo na Slovensku vyrobených 265 tisíc vozidiel. Podobný výsledok podľa prezidenta možno očakávať aj v druhom štvrťroku.

Valné zhromaždenie ZAP zvolilo za nového prezidenta Juraja Sinaya. Vo funkcii vystriedal Jaroslava Holečka, ktorý po troch rokoch opúšťa vedúcu pozíciu a ďalej bude pôsobiť na poste výkonného viceprezidenta. Spolu s novým prezidentom valné zhromaždenie 22. apríla tohto roka nanovo zvolilo aj viceprezidentov, výkonný výbor a dozornú radu. 

Význam automobilového priemyslu pre slovenské hospodárstvo dokazujú podľa ZAP aj ekonomické ukazovatele. Jeho podiel na celkovej priemyselnej výrobe Slovenska je 43 %. Automobilový priemysel zamestnáva viac ako 80 tisíc ľudí a vrátane indukovaných pracovných miest je to viac ako 200 tisíc zamestnancov.

Vlani na našom území tri výrobné podniky vyrobili viac ako 971 tisíc automobilov. Slovensko je podľa ZAP aj naďalej automobilovou veľmocou s počtom 178 vyrobených automobilov na tisíc obyvateľov. 

Zväz automobilového priemyslu SR vznikol 22. júna 1993 v Bánovciach nad Bebravou. Momentálne zastupuje záujmy 161 právnych subjektov, ktoré pôsobia v oblastiach ako výskum, vývoj, výroba a predaj automobilov, motocyklov alebo ich súčastí, či dovoz motorových vozidiel.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

13feb8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X