Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Svetu digitálnych médií vládnu smartfónové aplikácie

Spory medzi spoločnosťami Apple a Samsung pokračujú
Ilustračné foto: SITA/AP
4. októbra 2016 Zdroj Daily Mail Tlačiť

Ak nebolo dostatočným dôkazom tohoročné letné šialenstvo okolo hernej aplikácie Pokémon Go, tak nedávny prieskum comScore Media definitívne potvrdzuje skutočnosť, že smartfónové aplikácie pomaly preberajú nadvládu nad celým digitálnym svetom.

Zo zverejneného prieskumu možno vyčítať, že viac ako polovica americkej populácie trávi svoj digitálny život používaním aplikácií práve na smartfónoch. Cieľom tejto štúdie bolo porovnanie údajov o tom, koľko času trávia užívatelia rôznych aplikácií na tabletoch, počítačoch a smartfónoch. Zatiaľ čo ostatné platformy si s veľkou pravdepodobnosťou udržia svoj súčasný post v online spotrebe na približne rovnakej úrovni, v prípade smartfónov panujú medzi odborníkmi oveľa optimistickejšie prognózy. Experti očakávajú, že trend používania smartfónov pri aplikáciách bude mať aj v budúcnosti rastúcu tendenciu. Je to podľa nich dané najmä charakterom samotných zariadení, ktoré poskytujú užívateľom vysoký komfort.

37efd62100000578 0 image a 17_1473098024799.jpg

Čo hovoria čísla

Uvedený prieskum zverejnený na blogu comScore Media zároveň priniesol zaujímavé čísla vypovedajúce o online spotrebe. Od januára 2014 do júla 2016 sa podľa neho zvýšil čas, ktorí trávia užívatelia v Spojených štátoch amerických používaním smartfónových aplikácií, z pôvodných 41 % na súčasných viac ako 50 %. Nižšie uvedený graf ilustrujúci načrtnutý trend tak zreteľne ukazuje, že popularita smartfónových aplikácií v uplynulých dvoch rokoch neustále stúpala. Aj napriek tomu, že pred januárom 2015 zaznamenala jeden výraznejší pokles a neskôr ešte niekoľko menších pádov, graf jasne potvrdzuje, že užívatelia obracajú svoju pozornosť smerom k smartfónom.

37efd61c00000578 3774881 from_july_2014_to_july_2016_the_share_of_users_time_spent_on_sma m 20_1473098552456.jpg

V porovnaní s vyššie uvedeným, používanie stolových počítačov pri online aplikáciách sa podľa zverejnených údajov ustálilo na úrovni 32 %. Ešte horšie sú však na tom z tohto pohľadu tablety, ktoré pri prehliadaní aplikácií používa len 9 % užívateľov a len 2 % z nich surfujú na weboch prostredníctvom týchto zariadení. Ako zaujímavý sa v tejto súvislosti javí aj údaj o prehliadaní stránok na internete prostredníctvom smartfónov. V protiklade s ich popularitou pri využívaní smartfónových aplikácií, webové stránky si cez smartfóny prezerá len 7 % užívateľov.

Dávame prednosť komfortu

Podľa comScore Media to však nie je až také prekvapivé. Ak sú totiž užívatelia zvedaví na to, čo sa okolo nich deje, čo je nové vo svete, ako sa majú a čo práve robia ich priatelia, prvé, po čom siahnu, je telefón v ich vrecku či kabelke a následne si jednoduchým kliknutím otvoria niektorú zo sociálnych aplikácií. Vo zverejnenom blogu comScore Media sa ďalej píše, že niečo podobné sa deje aj v prípade, keď chcú užívatelia počúvať hudbu, či pri vyhľadávaní destinácií a kontroly e-mailových správ. Pohodlie je jednoducho veľmi silným faktorom, ktorý stojí za celým týmto trendom.

V uplynulých rokoch sa smartfóny veľmi zmenili a v súčasnosti už disponujú rôznymi vylepšenými funkciami. Výrobcovia týchto zariadení si túto skutočnosť veľmi dobre uvedomujú a preto ich vybavenie neustále zlepšujú. Väčšie obrazovky a vyššia rýchlosť tak poskytujú užívateľom týchto zariadení dostatočný komfort a preto je aj podľa comScore Media veľmi pravdepodobné, že ich nebudú chcieť vymeniť za iné platformy okrem takých, ktoré sú výslovne zamerané na výkon niektorých špecifických úloh.

Marketing a stratégia budúcnosti

Zároveň s uvedeným predpokladajú, že popularita smartfónov už čoskoro vysoko prekročí 50-percentnú hranicu. Podľa odhadov comScore Media to však v žiadnom prípade neznamená koniec stolových počítačov, či tabletov, ale poskytuje jasnú správu pre publicistov a marketérov, ktorí by ju mali vziať do úvahy pri nastavovaní príslušných budúcich stratégií.

K téme

Témy

aplikácieprieskumsmartfónystolové počítačetabletyvyužívanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

15júl8:00Online certifikované štúdium: Certifikovaný projektový manažér8:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

15júl9:00WEBINÁR: Legislatívne zmeny v mzdovej učtárni v roku 20209:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

15júl9:00WEBINÁR: Legislatívne zmeny v mzdovej učtárni v roku 20209:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X