Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Uber dostáva jednu ranu za druhou, bráni sa zubami nechtami

Uber.png
Uber.com
19. novembra 2015 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Reuters Tlačiť

VEĽKÁ BRITÁNIA – Raketovou rýchlosťou sa rozvíjajúca americká spoločnosť Uber sústavne čelí problémom v súvislosti s jej pôsobením v mestách po celom svete. Vodiči tejto nekonvenčnej taxi služby a zároveň aj najznámejšieho či najhodnotnejšieho startupu na svete, len nedávno v britskej metropole Londýn protestovali proti zavedeniu nových poplatkov pre ich služby.

Uber, ktorý ponúka svojim zákazníkom možnosť objednať si taxi službu prostredníctvom mobilnej aplikácie v ich smartfóne a týmto spôsobom ju aj uhradiť, čelí nespočetnému množstvu protestov, zákazov a rôznych obmedzení v mnohých mestách po celom svete. Zdá sa však, že spoločnosť má tvrdý koreň a úspešne sa jej tak darí prekonávať ťažké začiatky, ktoré možno prirovnať k akémusi postupnému prerezávaniu zubov.

Uber je technologická firma, založená v roku 2009 v americkom meste San Francisko. Medzi jej investorov patrí napríklad aj známa americká banka Goldman Sachs či najväčší internetový vyhľadávač na svete Google. Aktuálna hodnota spoločnosti sa v súčasnosti odhaduje na viac ako 50 biliónov amerických dolárov.

Spoločnosť už niekoľko mesiacov pôsobí aj na trhu v hlavnom meste Slovenska, Bratislave. Aplikácia funguje aj na Androide aj iPhone. Jej otvorením možno nájsť autá v okolí, kde sa práve nachádza zákazník a aj to, ktoré auto je pri ňom najbližšie. Aplikácia vôbec nepracuje s hotovosťou, čo možno považovať za bezpečnostné plus. V začiatkoch fungovania služby ponúkala spoločnosť svojím zákazníkom prvé jazdy zdarma, aby si tak mohli vyskúšať, ako celý jej systém funguje.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

taxiuber

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

30júl8:30Zadávanie zákaziek v oblasti stavebníctva8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo,žiadny

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,Medzinárodné zdaňovanie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X