Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Uvažujete nad biznisom? Prinášame vám tipy na podnikanie na Slovensku 2017

2016 2017 flattened
Thinkstock
11. januára 2017 Zdroj Podnikam.sk Tlačiť

Začiatok roka je momentom, kedy často hľadáme nové výzvy. Inak to nie je ani v biznise. Pokiaľ ide o podnikanie, rok 2017 ponúka celú plejádu tipov, kde sa dá dobre zarobiť. 

V článku si priblížime trendy v podnikaní pre rok 2017 na Slovensku.

Odporúčame ebook:

Elektronické knihy

Prečo je výhodné podnikať práve v tejto oblasti, vám prezradíme v časti pre členov klubu:

Alicia Doiron, marketingová strategička v spoločnosti The Jible, uvádza, že elektronické knihy sú vo svete najpredávanejším elektronickým produktom súčasnosti. Zatieňujú aj také stálice ako fotografie, hudbu, či filmy. Jednou z výhod je maximálny pasívny príjem, možnosť automatizovaného predaja a 100-percentný zisk.

Pri tlačených knihách distribuovaných vydavateľom sa predajná cena delí medzi obchod, distribúciu a vydavateľa, čím autor dostával len nepatrnú odrobinku. Pri e-bookoch môžete dať svetu svoje know-how prakticky bez nákladov. Odhaduje sa, že predaj bude naďalej stúpať, takže by bola škoda zmeškať vlak.

Realitný biznis

Ako je na tom v súčasnosti realitný trh a aké sú predpovede v tomto segmente na rok 2017? Prečítajte si tu:

Realitný trh sa otriasol z krízy a v minulom roku ceny nehnuteľností rástli v závislosti od okresov niekde aj na úrovni 15 %. Národná banka Slovenska od začiatku roka 2017 určila pravidlá na prísnejšie poskytovanie hypoték, čo môže mať dosah na miernu redukciu šialeného tempa rastu, ale realitám na Slovensku aj vo svete sa predpovedá rast.

Že nejde o bublinu, ale zdravý vývoj, potvrdzujú aj banky, ktoré tomuto segmentu veria. „Preferencie bánk na Slovensku sa zmenili. Do popredia sa dostalo financovanie developerských projektov v oblasti rezidenčného bývania a dopyt po nich je značný. Môžeme konštatovať, že k tomu prispeli aj výhodné podmienky úverov, a to hlavne nízke úrokové sadzby na trhu,“ uviedol Rastislav Nemec, riaditeľ na oddelení manažérskeho poradenstva spoločnosti KPMG na Slovensku.

Rodinný podnik

Lepšie, ako hľadať lojálnych zamestnancov, sa ukazuje staviť na rodinné kvality.

Aké sú vyhliadky v segmente rodinných podnikov? Prezradíme vám tu:

Podľa štatistiky KPMG na Slovensku osem z desiatich rodinných podnikov na Slovensku posilnilo alebo udržalo zamestnanosť v roku 2016 a plánuje počas tohto roku zvýšiť svoj obrat.

Takmer polovica slovenských rodinných podnikov tiež plánuje nové investície.

Zaujímavým segmentom sú aj rodinné startupy. Možno tiež máte rodinný sen, ktorý je lepšie zrealizovať, ako nechať upadnúť do zabudnutia.

Zoznamovacie weby a aplikácie

Prečo weby a aplikácie tohto druhu majú potenciál pre ďalšie roky, si povieme tu:

V ďalších rokoch, vďaka neustále sa zvyšujúcemu podielu single ľudí, budú mať o životnosť postarané.

Projekt ProfitableVenture.com, ktorý založil Ajaero Tony Martins, kladie práve zoznamovacie weby a aplikácie za potenciál ďalších rokov. Dôvodom je narastajúci počet ľudí, ktorí túžia nájsť si partnera, ale nedarí sa im to vďaka pracovnej vyťaženosti, či sociálnej izolácii.

Sám Martins v tomto segmente vidí možnosti aj vďaka predaju dodatočných informácií ako sú články, produkty a samozrejme knihy, ktoré budú pomáhať hľadať si životnú polovičku.

Cannabis výrobky

Produkty z medicínskeho konope trhajú všetky očakávania.

Ako sa vyvíja predaj týchto produktov a aké sú očakávania?

Podľa štatistík Medical Marijuana Inc., rastie predaj marihuanových produktov extréme rýchlo. Dáta za rok 2016 ešte nie sú uzatvorené, no už dnes spoločnosť odhaduje, že celkový predaj produktov s výťažkami z konope na medicínske a kozmetické účely presiahol 7 miliárd dolárov v USA.

Oproti roku 2015 ide o medziročný nárast o viac ako 25 %. Dnes nie je veľa podnikateľských príležitostí, ktoré dosahujú tak prudký rozmach. Rovnako je dôležitý aj kozmetický sektor, takže ak hľadáte potenciál pre nový e-shop, alebo rozšírenie podnikania, marihuana do ďalších rokoch sľubuje pekný skok smerom k výborným tržbám.

Zdravotná starostlivosť

Mnoho firiem sa dnes zameriava na generáciu mileniánov. Predstavujú zaujímavý segment, no potenciálne sú v súčasnosti ešte zaujímavejší starší ľudia. V porovnaní s mládežou už majú dostatok financií a budú potrebovať pomoc.

Zdravotná starostlivosť prináša tieto možnosti pre podnikanie:

Národný inštitút starnutia v USA vypočítal, že medzi rokmi 2010 a 2050 stúpne na celom svete počet ľudí, ktorí presiahnu vek 85 rokov o 351 percent.

Populácia staršia ako 65 rokov má poskočiť celosvetovo o 188 percent. Dokonca sa predpokladá desaťnásobne viac storočných ľudí. V každom prípade demografická krivka na Slovensku hrá taktiež viac v prospech staršej generácie.

Medzi najlepšie podnikateľské projekty tak budú patriť opatrovateľské služby, požičovne zdravotných pomôcok, opatrovateľská starostlivosť, domovy pre seniorov, dokonca aj internetový predaj pomôcok pre starších, nakoľko začína pribúdať generácia seniorov, ktorí sa už počas života stretli s využívaním internetu.

Gastro biznis

Čo bude trendom v tomto roku a v nadchádzajúcich obdobiach? Prečítajte si tu:

Spoločnosť JWT Intelligence vydala štúdiu, v ktorej je jednoznačným kulinárskym trendom generácie mileniánov zdravé stravovanie. No súčasne nezanevreli ani na fast foodový spôsob obživy. Preto podľa jej predpokladov bude zdravé rýchle občerstvenie predbiehať klasické reštaurácie. Podnikanie v oblasti gastronómie prináša nové výzvy aj možnosti.

Prekladateľské služby

Po rokoch stagnácie a útlmu sa k slovu opäť dostávajú prekladatelia.

Prečo budú v najbližších rokoch zaujímavým biznisom prekladateľské služby?

Aj zahraničné spoločnosti už pochopili, že prienik na nové trhy si žiada skutočne kvalitné preklady. Andrew Krabeepetcharat, priemyslený analytik spoločnosti IBIS World uviedol, že rast priemyslu bude globálny a firmy budú hľadať príležitosti na nových trhoch.

Štúdie ukazujú, že najbližších päť rokov sa bude niesť v znamení prieniku firiem do nových regiónov, čomu prispieva aj mohutná prisťahovalecká vlna.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

biznisChcem začať podnikaťpodnikaniePrémiový obsahpríležitostitrendy v podnikaní

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikateľský plán

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X