Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V júni skončilo s nedostatkom 11,69 % kontrol potravín

Ilustračné foto: SITA
19. júla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Inšpektori si posvietili celkovo na 2 585 prevádzok, pochybenia zistili v 470 z nich.

Uložených bolo 146 blokových pokút v sume prevyšujúcej päťtisíc eur

Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vykonali v uplynulom mesiaci celkovo 4 063 kontrol potravín. Jeden či viaceré nedostatky konštatovali v 11,69 percenta prípadov. Vyplýva to z údajov ŠVPS.

Kontroly sa uskutočnili v rámci celého potravinového reťazca. Najviac inšpekcií urobili kontrolóri v stredných maloobchodných predajniach, a to 989, nasledovali malé predajne s 963 kontrolami, hypermarkety a supermarkety si preverili 591-krát.

e-Book

Automobil v podnikaní živnostníka 2015

Naposledy spomínané subjekty skončili s nedostatkom 14,04 % kontrol, stredné predajne so 17,8 % a malé predajne s 12,15 % porušenosti.

V júni si inšpektori posvietili celkovo na 2 585 prevádzok, pochybenia zistili v 470 z nich, čo predstavuje 18,18-percentný podiel. Uložených bolo 146 blokových pokút v sume prevyšujúcej päťtisíc eur.

„Ostatné nedostatky, ktoré boli zistené počas výkonu úradných kontrol sa riešili v správnom konaní uložením opatrení a sankcií v zmysle zákona o potravinách,“ konštatuje ŠVPS. 

Počas júna nadobudlo právoplatnosť 159 rozhodnutí vo výške 165 720 eur a uložených bolo v rámci nich 38 opatrení. Priemerná pokuta tak predstavovala 1 042 eur, najvyššia sankcia sa vyšplhala až na 25 tis. eur.

Inšpektori vykonali v minulom mesiaci aj 191 importných kontrol dovážaných surovín a potravín rastlinného pôvodu. Celkovo išlo o 264 zásielok z tretích krajín. Z 13 odobratých vzoriek bolo doposiaľ vyšetrených sedem, všetky vyhoveli požiadavkám platnej legislatívy.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

27júl6:30Výkon činnosti stavbyvedúceho a vedúceho montéra 6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

06aug6:30Daňový špeciál: DPH a DZP v roku 2018 v praktických príkladoch6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH,Účtovníctvo

06aug6:30Riadenie stavebného projektu (vecné, organizačné, časové a nákladové plánovanie projektu)6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X