Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

V prvom kvartáli skončilo v konkurze 98 subjektov

V prvom kvartáli skončilo v konkurze 98 subjektov
Fotobanka Pixmac
9. apríla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Podľa analýzy spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau medzi zbankrotovanými subjektmi prevládali s počtom 82 právnické osoby, vrátane jedného obecného podniku.

Najrizikovejšími odvetviami boli obchod, priemysel a stavebníctvo

V prvom kvartáli tohto roka skončilo v konkurze 98 subjektov, čo je o 11 menej ako v rovnakom období minulého roka. Zároveň je to najnižší počet konkurzov vyhlásených za prvé tri mesiace od roku 2009. Vyplýva to z analýzy spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau.

Medzi zbankrotovanými subjektmi prevládali s počtom 82 právnické osoby, vrátane jedného obecného podniku. Na majetok fyzických osôb (živnostníkov) bolo vyhlásených 16 konkurzov a do konkurzu sa dostalo aj šesť firiem, ktorým bola počas ostatného roka najskôr povolená reštrukturalizácia, ktorá však nebola úspešná.

„Najrizikovejšími odvetviami boli rovnako ako v predchádzajúcich rokoch obchod, priemysel a stavebníctvo. Najviac firemných bankrotov býva až na zriedkavé výkyvy vyhlásených v Bratislavskom kraji, kde zároveň podniká najviac subjektov, v prvom štvrťroku 2014 bol o jeden konkurz viac vyhlásený v Košickom kraji,“ uviedla hlavná analytička spoločnosti Jana Marková. Najmenej subjektov zbankrotovalo v sledovanom období v Trenčianskom a Nitrianskom kraji. 

Za prvé tri mesiace tohto roka bolo povolených 19 reštrukturalizácií, čo je medziročne o osem menej. Z tohto počtu bolo 17 povolených právnickým osobám a po jednej reštrukturalizácii združeniu a živnostníkovi. „Rovnako ako vo väčšine predchádzajúcich analyzovaných období bolo najviac reštrukturalizácií povolených v priemysle, obchode a stavebníctve. S častejšími výkyvmi býva najviac reštrukturalizácií povolených v Bratislavskom kraji,“ vysvetlila Marková. Ani jedna reštrukturalizácia nebola v prvom kvartáli v Košickom kraji. 

Spoločnosť CRIF – Slovak Credit Bureau, s. r. o. zabezpečuje na Slovensku prevádzku slovenských úverových registrov, bankového a nebankového, prostredníctvom ktorých si banky a stavebné sporiteľne, respektíve leasingové a splátkové spoločnosti overujú bonitu a schopnosť svojich klientov splácať budúce záväzky.

Firma tiež prevádzkuje informačný portál Cribis Univerzálny register obsahujúci informácie o všetkých subjektoch na Slovensku, vrátane údajov o ich platobnej disciplíne. Na Slovensku je zastúpená aj divízia CRIF Collection Services, ktorá sa venuje problematike vymáhania nesplatených pohľadávok mimosúdnou a súdnou cestou.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Podnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ukončenie podnikania

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

03jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X