Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Väčšina Slovákov si nepamätá úrok na svojom spotrebnom úvere

Väčšina Slovákov si nepamätá úrok na svojom spotrebnom úvere
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
26. marca 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Úroková sadzba je jeden z hlavných parametrov, ktorý ovplyvňuje výšku celkových nákladov pri úverových produktoch. Veľkú váhu však majú aj ďalšie benefity.

Úrok na spotrebnom úvere si nepamätalo 59% respondentov

Väčšina Slovákov si nepamätá, aký úrok na svojom spotrebnom úvere má. Ako ďalej vyplynulo z prieskumu Sberbank Slovensko, vyjadrilo sa tak 59 % spotrebiteľov. Zaujíma ich však úrok a chcú ho čo najnižší.

Takmer polovica respondentov by pri spotrebnom úvere najradšej vedela výšku úroku už hneď na začiatku procesu. Ďalšia vyše tretina by chcela čo najnižší úrok, aj keby musela čakať na schválenie pôžičky dlhšie.

„Je prekvapivé, že šesť z desiatich spotrebiteľov si nepamätá, akú sadzbu majú na svojej pôžičke, hoci ju považujú za jedno z najdôležitejších kritérií pri výbere. Oberajú sa tak o možnosť ušetriť, keďže sa nevedia zorientovať, či je v porovnaní s aktuálnymi ponukami na trhu ich úver ešte stále výhodný,“ skonštatoval produktový manažér Sberbank Slovensko Marián Zemjanek. Spotrebitelia, konkrétne 38 % respondentov, si totiž podľa prieskumu často nie sú istí ani tým, či dostali taký výhodný úrok, aký banka v tom čase ponúkala. 

Zemjanek pripomína, že úroková sadzba je jeden z hlavných parametrov, ktorý ovplyvňuje výšku celkových nákladov pri úverových produktoch, no zďaleka nie je jediným. Veľkú váhu majú aj ďalšie benefity. „V prípade spotrebných úverov môže dodatočný benefit ponúknutý bankou nakoniec rozhodnúť o výhodnosti pôžičky viac, ako samotný úrok. Dôležité je preto porovnávať ponuky na trhu nielen podľa sadzby, ale aj podľa výhod,“ dodal Zemjanek. 

Sberbank Slovensko uskutočnila prieskum formou dotazníka na vzorke 713 respondentov od 11. decembra minulého roka do 11. januára tohto roka. Do prieskumu sa mohla zapojiť verejnosť bez ohľadu na príslušnosť k banke.

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Znižovanie nákladov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

21oct8:30Psychológia skvelej zákazníckej skúsenosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X