Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, prečo je „teambuilding“ jedným z najdôležitejších nástrojov vo Vašej spoločnosti?

Podnikateľky, príďte na bezplatný seminár
Fototobanka Pixmac
11. marca 2016 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Forbes Tlačiť

Aj napriek všeobecne nie je celkom lichotivej povesti korporátnych „teambuildingov“, sa odborníci jednoznačne zhodujú na tom, že by ste tento nástroj mali zaradiť do Vašej firemnej politiky. Jedným dychom tiež dodávajú, že predstavuje jednu z najlepších investícií do Vašich zamestnancov, akú môžete urobiť.

Budovanie akýchkoľvek vzťahov je súčasťou celého nášho života, ten profesionálny nevynímajúc. Z tohto dôvodu je preto veľmi dôležité, aby ste ako efektívni lídri pravidelne budovali kontakty s podriadenými pracovníkmi a zároveň pomohli budovať vzťahy medzi samotnými zamestnancami. Každý z nás prirodzene túži byť súčasťou určitej komunity a teambuilding túto túžbu významným spôsobom podporuje. Pomáha budovať princípy dôvery, urovnávať prípadné vzniknuté konflikty na pracovisku, účinne podporuje medziľudskú komunikáciu a v neposlednom rade umocňuje spoluprácu v rámci celého pracovného tímu.

Efektívne zvládnutý teambuilding so sebou prináša množstvo pozitív pre Vašu spoločnosť, pričom jedným z najdôležitejších sú zamestnanci s vyšším pracovným nasadením. To v konečnom dôsledku pomáha spoločnosti pri dosahovaní stanovených cieľov a výsledkov. Aby Vám táto voľno časová aktivita však aj naozaj priniesla vytúžený efekt, v žiadnom ohľade by nemala pripomínať pracovnú poradu či prostredie Vašej kancelárie. Teambuilding je zážitkový tréningový model, počas ktorého sa na báze priateľstva a cielených aktivít, ktoré sú však podávané len akousi hravou formou, vzájomnej spolupráce a následnej spätnej analýzy, postupne buduje funkčný, synergický a efektívne fungujúci pracovný tím.

Hlavným cieľom teambuildingu či v preklade budovania tímu, je vyvolanie pocitu spolupatričnosti a príslušnosti k určitej skupine, ako aj podpora spolupráce v samotnom tíme. Práve tá je totiž jedným z kľúčových faktorov dosahovania stanovených cieľov a výsledkov spoločnosti. Dobre pripravený teambuilding by mal zahŕňať rôzne pohybové a tvorivé aktivity, ktoré v konečnom dôsledku umožnia účastníkom stretnutia bližšie sa spoznať, ozrejmia im dôležité pojmy a význam tímových rolí, vygenerujú spomedzi seba prirodzených vodcov, napomôžu už spomínanému veľmi dôležitému rozvoju tímovej spolupráce a vybudujú tak vzájomné dôveru. Z pohľadu lídra spoločnosti tak teambuilding predstavuje cielené, dobre premyslené a štruktúrované budovanie pracovného tímu a zvýšenie jeho tvorivého a výkonového potenciálu.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

Chcem začať podnikaťnástroj firemnej politikyTeambuilding

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,Medzinárodné zdaňovanie

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,Medzinárodné zdaňovanie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X