Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Volkswagen Slovensko vlani s obratom 7,2 miliardy eur

Volkswagen Slovensko vlani s obratom 7,2 miliardy eur
10. mája 2016 Tlačiť

Automobilová spoločnosť Volkswagen Slovakia dosiahla za minulý rok celkový obrat v objeme 7,2 mld. eur. V porovnaní s rokom 2014 to predstavuje nárast o 17 %. Minulý rok bol tak historicky najlepším rokom automobilky. Informovali o tom na utorkovej tlačovej besede predseda predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovakia Ralf Sacht a člen predstavenstva Jens Kellerbach. Zisk spoločnosti pred zdanením sa medziročne zvýšil o 9 % na 213 mil. eur. Celkové investície firmy stúpli na historicky najvyššiu hodnotu 414,6 mil. eur, čo znamená nárast o 78 %.

Ako ďalej informoval Sacht, spoločnosť vlani na Slovensku vyrobila 397 458 vozidiel, pričom v roku 2014 ich bolo 394 474. Počet zamestnancov automobilky na Slovensku vlani stúpol o 9,3 % na 10 800. Je to najvyšší počet pracovníkov v histórii firmy.

Náklady spoločnosti na predaný tovar a výrobky boli minulý rok v objeme 6,92 mld. eur. Prevádzkový zisk spoločnosti dosiahol 215 mil. eur. Objem nákupu komponentov pre produkciu vozidiel, prevodoviek a komponentov predstavoval minulý rok 5,8 mld. eur. Export Volkswagenu dosiahol vlani hodnotu 7,1 mld. eur, pričom zo Slovenska firma vyviezla 99,6 % vyrobených automobilov. Najväčšími trhmi boli Nemecko s podielom 36,8 %, ďalej USA s 13,4 % a nakoniec Čína s 10-percentným podielom.

Bratislavský závod vyprodukoval vlani 262 400 prevodoviek, ktoré sú dodávané všetkým koncernovým značkám. Závod v Martine na výrobu komponentov, ktorý zamestnáva 800 pracovníkov, vyrobil predchádzajúci rok 36,4 milióna súčiastok, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 4,3 %. Martinský závod dodáva komponenty pre 61 závodov na celom svete a denne vyrobí viac ako 145 tisíc hotových dielov. V tomto roku sa v martinskom závode vyprodukuje jubilejný 500-miliónty komponent.

Celý koncern Volkswagen vyrobil minulý rok celosvetovo 9,9 miliónov vozidiel. Celkový obrat koncernu sa zvýšil o 5,4 % na hodnotu 213,3 mld. eur. Na celom svete ma koncern Volkswagen 610 076 pracovníkov.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako štyri milióny vozidiel. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre prevodovky, v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska a v Stupave produkuje zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X