Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Volkswagen tasí ďalšie zbrane! S bankami rokuje o získaní miliárd eur

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
27. novembra 2015 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Bloomberg Tlačiť

NEMECKO – Nemecký automobilový koncern Volkswagen vraj usilovne rokuje s viac ako desiatkami bánk o poskytnutí zdrojov krátkodobého financovania v objeme približne 20 miliárd eur.

Automobilka chce takýmto spôsobom navonok jasne demonštrovať, že aj napriek neutíchajúcemu emisnému škandálu, stále disponuje dostatočnou likviditou. Informoval o tom zdroj blízky záležitosti, ktorý však odmietol byť menovaný. Spoločnosť vraj nepotrebuje finančné prostriedky okamžite, počíta však s nimi ako so zálohou na horšie časy. Volkswagen tak už čoskoro začne rokovania s viac ako dvanástimi potenciálnymi bankami v sídle spoločnosti v nemeckom Wolfsburgu, dodal ďalej nemenovaný zdroj blízky situácii.

„Vždy sme zastávali názor, že dobre diverzifikované finančné portfólio nám poskytne potrebnú flexibilitu a možnosti ponúkať tie najvhodnejšie finančné variácie pre našich zákazníkov a naše vlastné investície“, uviedol koncern v e-mailovom stanovisku zaslanom americkej agentúre Bloomberg, pričom odmietol poskytnúť detailnejšie informácie. Ako ďalej dodal, je úplne bežné, že spoločnosť vedie podobný dialóg s finančnými inštitúciami.

Podľa analytika nemeckej banky Commerzbank Sasha Gommela, uvedený krok automobilky perfektne dáva zmysel. Ako ďalej dodal, za účelom ochrany ratingu spoločnosti musí Volkswagen navonok jasne deklarovať, že likvidita sa pre koncern nikdy nestane problémom. V prípade, že by ratingové agentúry zastávali názor, že automobilka už nedisponuje dostatočnými finančnými zdrojmi a znížili by jej hodnotenie, financovanie jej investícií by sa týmto výrazne predražilo.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

likviditavolkswagen

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financovanie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

26oct8:30Ako postupovať pri vrátenom tovare (dobropis/ťarchopis) z pohľadu colných povinností8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

28oct8:30Ako písať a štrukturovať texty8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

28oct8:30E-Commerce z pohľadu colných povinností (Nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X