Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Volkswagen opäť poriadne prekvapil. Uberá sa úplne novým smerom a postraší pritom zrejme aj Uber

Techcrunch.com
Techcrunch.com
7. decembra 2016 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj IDNES.cz, Techcrunch.com Tlačiť

Volkswagen Group predstavila na nedávnej londýnskej akcii s názvom TechCrunch Disrupt 2016 zaujímavú novinku, ktorá zrejme poteší všetkých mestských ľudí.

Nemecká automobilka však tentokrát neprichádza so žiadnym novým modelom jej obľúbeného ľudového vozidla. Na spomínanej akcii totiž predstavila svoju novozaloženú značku Moia. Je to samostatná spoločnosť, ktorá bude pôsobiť pod krídlami tohto wolfsburského automobilového giganta.

Po prvý krát v histórii sa tak stalo, že Volkswagen sa nerozširuje spojením s inou spoločnosťou. Ani tu sa však prekvapenia ešte nekončia. Trinásta značka automobilky, ktorá nesia názov Moia, sa nebude venovať výrobe vozidiel. Už samotné jej predstavenie na britskej start-upovej prehliadke naznačuje, že plány novej dcéry automobilového borca sa budú uberať iným smerom.

Slovo uberať je v tomto prípade výstižným pre charakter jej budúcej činnosti. Cieľom Moie totiž bude vývoj a rozširovanie služieb, ktoré sa výrazne podobajú súčasným aplikáciám typu Uber. Tento posun Volkswagenu tak možno označiť za jeden z najgresívnejší v celej histórii automobilky.

Techcrunch.com
Techcrunch.com

Generálny riaditeľ novej spoločnosti Ole Harms v tejto súvislosti uviedol, že Moia sa bude zameriavať na riešenie problémov spojených s mestami. Špeciálne sa bude orientovať na problematiku mobility v mestách. Riešenie situácie s presunom v mestách pritom označil za „krv prúdiacu v žilách“. „Moia by mala slúžiť ako také srdce miest“, dodal.

Služba by mala byť niečím medzi Uberom, taxíkmi a shuttlebusmi. Systém budú tvoriť vlastné menšie shuttlebusy s elektrickým pohonom. Aj tu je vidieť, že automobilka sleduje prichádzajúce trendy, ktoré reflektujú aktuálne celosvetové snahy o šetrenie životného prostredia. Užívatelia si budú môcť privolať tieto vozidlá pomocou mobilnej aplikácie na určené miesto pozdĺž stanovených trás v ich blízkosti.

Ambiciózny plán oboch organizácií počíta s tým, že v niektorých európskych mestách by službu mohli spustiť už niekedy koncom budúceho roka. Sídlom novej značky je Berlín, preto možno s veľkou pravdepodobnosťou očakávať, že prvým šťastlivcom by mohlo byť práve toto nemecké mesto.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva a copywritingu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Moiavolkswagen

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X