Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Výber mýta za desať mesiacov dosiahol takmer 131 mil. eur

Výber mýta za desať mesiacov dosiahol takmer 131 mil. eur
Ilustračné foto SITA
15. novembra 2012 Tlačiť

Mobilné jednotky vynucovania v októbri skontrolovali na vymedzených úsekoch ciest takmer 208,7 tis. vozidiel a od začiatku roka celkom 1,863 mil. vozidiel.

 
Za desať mesiacov tohto roka hliadky mýtnej polície riešili spolu 6 314 prípadov a vybrali mýto v celkovej sume 190 813 eur. 
 

Príjmy z mýta stúpajú

(SITA) – Elektronický výber mýta za desať mesiacov tohto roka dosiahol 130,89 mil. eur a v porovnaní s tým istým obdobím vlaňajška vzrástol o 1,5 %, alebo o 1,9 mil. eur. V októbri vynieslo mýto takmer 15,15 mil. eur, čo je medziročne viac o 8 %, resp. o 1,15 mil. eur a oproti septembru to znamená nárast o 13 %, čiže o 1,74 mil. eur. „Výber mýta v októbri bol o 1,05 mil. eur vyšší ako doterajší rekord z októbra 2010. Je to nielen najvyšší mesačný výber mýta od jeho zavedenia v januári 2010, ale i prvý výber nad 15 miliónov eur,“ informoval  manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej spoločnosti SkyToll, a.s. Anton Bódis.
 
 
Za užívanie vymedzených úsekov na diaľniciach a rýchlostných cestách sa v októbri vybralo na mýte takmer 9,86 mil. eur a za desať mesiacov 86,31 mil. eur. Na vymedzených úsekoch ciest I. triedy výnosy v minulom mesiaci dosiahli 5,27 mil. eur a od začiatku roka 44,44 mil. eur. V rámci tranzitného ticketingu sa v októbri vybralo 362,31 tis. eur a za desať mesiacov 3,431 mil. eur. 
 

Silný október na cestách

„Rekordný výber mýta je prirodzený. Aj minulý a predminulý rok bol október najsilnejším mesiacom v roku, ale tento október mal oproti nim dva pracovné dni navyše, preto sa na mýte vybralo o milión eur viac,“ vyhlásil predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti SkyToll Matej Okáli. „Z októbrového výberu sa nedajú robiť hlbšie závery týkajúce sa výkonov nákladnej cestnej dopravy. Jednoducho sa iba potvrdilo, aký veľký vplyv má na vybranú sumu počet pracovných dní v mesiaci,“ dodal. 
 

Platia najmä zahraniční

Z celkovej sumy vybraného mýta vyše 42 % zaplatili prevádzkovatelia vozidiel zo zahraničia. Dňom s najvyšším výberom bol 24. október, kedy sa na mýte pre štát vybralo 639 798 eur. V októbri užívalo vymedzené úseky ciest denne v priemere 31 969 vozidiel nad 3,5 tony. V elektronickom mýtnom systéme bolo k 31. októbru registrovaných 213 887 aktívnych palubných jednotiek. Oproti predchádzajúcemu mesiacu ich počet vzrástol o 4 788 kusov. Na celkovom počte registrovaných palubných jednotiek mali vozidlá zo zahraničia podiel vyše 69 %. 
 

Stovky pokút

Mobilné jednotky vynucovania v októbri skontrolovali na vymedzených úsekoch ciest takmer 208,7 tis. vozidiel a od začiatku roka celkom 1,863 mil. vozidiel. Hliadky mýtnej polície riešili počas minulého mesiaca 646 prípadov porušenia zákona o elektronickom výbere mýte. „Od kontrolovaných vodičov mýtni úradníci vybrali mýto vo výške 17 911 eur,“ informoval Bódis. Za desať mesiacov tohto roka hliadky mýtnej polície riešili spolu 6 314 prípadov a vybrali mýto v celkovej sume 190 813 eur. 
 

Reklamácií uznali len zlomok

Prevádzkovateľ mýtneho systému v októbri zaevidoval 264 podaní od zákazníkov, z čoho ako opodstatnených vyhodnotil osem. Vo všetkých prípadoch išlo o reklamáciu. V tom istom mesiaci minulého roka bolo opodstatnených 19 z 233 podaní. Z opodstatnených podaní za predošlý mesiac bolo päť reklamácií a dve žiadosti. Od začiatku roka mýtna firma dostala celkom 2 454 podaní. Operátori zákazníckej linky elektronického mýtneho systému prijali v októbri takmer 4,3 tis. hovorov a za desať mesiacov 41,7 tis. hovorov. „Najčastejšie sa vodiči zaujímali všeobecne o elektronický výber mýta, nasledovali informácie týkajúce sa vrátenia a nastavenia palubnej jednotky,“ uviedol Bódis. Mýtny internetový portál zaznamenal minulý mesiac viac ako 54,6 tis. návštev a od začiatku roka 502,6 tis. návštev.
 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X