Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zamestnanci majú na poukázanie 2 % čas do konca mesiaca apríla

Dane a odvody/aktuality/zamestnanci maju poukazanie konca mesiaca aprila dve percenta
Fotobanka Pixmac
3. apríla 2014 Zdroj Podnikam.SK, MS Tlačiť

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane by mali zamestnanci adresovať miestne príslušnému daňovému úradu podľa miesta bydliska.

Podiel zaplatenej dane pritom musí byť najmenej 3 eurá 

Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov za minulý rok, môžu poukázať 2 % resp. 3 % zo zaplatenej dane už len do konca apríla. Na poukázanie časti zaplatenej dane môžu využiť osobitné tlačivo.
 
K vyplnenému vyhláseniu o poukázaní podielu zaplatenej dane by zamestnanci nemali podľa finančnej správy zabudnúť predložiť aj potvrdenie od zamestnávateľa, že daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa ročné zúčtovanie vykonalo, bola zrazená alebo prípadný nedoplatok na dani zamestnanec vysporiadal v správnej výške najneskôr do lehoty na podanie vyhlásenia, to znamená najneskôr do 30. apríla 2014. 
 

 
Takéto potvrdenie zamestnancom podľa informácií zverejnených finančnou správou vystaví zamestnávateľ, pričom toto potvrdenie je prílohou vyhlásenia. „Zamestnancovi, ktorý sa rozhodne prostredníctvom správcu dane poukázať podiel zo svojej zaplatenej dane, je zamestnávateľ povinný zraziť aj taký daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania, ktorého suma sa rovná alebo je nižšia ako 5 eur,“ dodávajú daniari. 
 
Vyhlásenie spolu s prílohami by mali zamestnanci adresovať miestne príslušnému daňovému úradu podľa miesta bydliska. Miestnu príslušnosť je možné overiť si napríklad tu.
 

Na poukázanie 3 % je potrebné potvrdenie

Zamestnanci môžu aj v tomto roku poukázať 2 % zo zaplatenej dane, resp. 3 %, ak ide o daňovníka, ktorý v roku 2013 vykonával dobrovoľnícku činnosť, a to najmenej 40 hodín. Takýto daňovník pritom musí predložiť aj príslušné písomné potvrdenie „Ak ste splnili podmienky na poukázanie sumy do výšky 3%, ste povinný predložiť aj písomné potvrdenie podľa osobitného predpisu o tom, že ste vykonávali dobrovoľnícku činnosť podľa osobitného predpisu počas najmenej 40 hodín v príslušnom zdaňovacom období,“ upozorňuje finančná správa. 
 
Podiel zaplatenej dane pritom musí byť najmenej 3 eurá a za zaplatenú daň sa považuje zaplatená daň znížená o daňový bonus.
 
Svoj podiel zo zaplatenej dane môžu záujemcovia poslať niektorej z viac ako 11 tisíc organizácií, ktoré v zozname každoročne zverejňuje Notárska komora SR.
 
 
Aby prijímateľovi mohol byť poukázaný 2 %, resp. 3 % podiel zaplatenej dane, musí byť uvedený v tomto zozname. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

06feb8:30Tvorba výkresovej dokumentácie podľa ISO noriem – Technické kreslenie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Výroba

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X