Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zhorený baranček a šibač v jazierku

Zhorený baranček a šibač v jazierku
Ilustračné foto: SITA
5. apríla 2015 Zdroj Podnikam.SK Tlačiť

Do poisťovní sa každý rok dostane niekoľko hlásení o poistných udalostiach, ktoré súvisia s veľkonočnými oslavami.

Pozor na veľkonočné škodové udalosti!

Veľká noc je najvýznamnejším kresťanským sviatkom. Jej oslavy sa podľa regiónov líšia, no tradícia ostáva. Do Allianz – Slovenskej poisťovne sa každý rok s príchodom jari dostane niekoľko hlásení o poistných udalostiach, ktoré súvisia s veľkonočnými oslavami. Šibačka, alkohol, vaňa či dokonca potok. Toto všetko môže byť spúšťač škody na zdraví či majetku. Minulý rok klienti do poisťovne opäť nahlásili zopár „veľkonočných“ škodových udalostí.

Veľký piatok

Jeden z hlavných znakov osláv je štyridsaťdňový pôst, ktorý má zabezpečiť hojnosť v nadchádzajúcom období. Začína sa Popolcovou stredou a končí Veľkým piatkom, potom sa už stoly prehýbajú. Nechýba na nich zemiakový šalát, údené mäso, chlebíčky, kysnuté koláče či sladké baránky. Jedna vychytená koliba robí každý rok na Veľký piatok veľkolepé oslavy.

V minulom roku však majiteľ kúpil údené mäso, ktoré obsahovalo vírus salmonelózy a nakazili sa ním desiatky hostí. Reštaurácia mala uzatvorené poistenie zodpovednosti za škodu s krytým rizikom infekčných chorôb, majiteľ teda všetkým poškodeným vyplatil náhradu škody.

Biela sobota

V deň, kedy sa až do polnoci nekonajú nijaké bohoslužby, sa deti zabávajú maľovaním vajíčok. Najrôznejším technikám zdobenia predchádza vyfúknutie obsahu vajíčka. Minulý rok v rodine klienta Allianz – SP pomáhal s fúkaním vajíčok dedko svojej vnučke. Po vyfúknutí pätnásteho spadol zo stoličky a pri páde si zlomil zápästie na pravej ruke.

Veľkonočná nedeľa

Nedeľa je začiatkom sviatkov a oslavou vzkriesenia a života. V tento deň sa svätili baranček, bochník, vajcia a víno. Pri pečení veľkonočného barančeka však treba byť opatrný. V minuloročnú Veľkonočnú nedeľu Allianz – Slovenská poisťovňa prijala hlásenie o škode na majetku.

Klientka si počas pečenia barančeka nastavila na rúre časovač a odbehla natrhať bahniatka. Časovač na spotrebiči zlyhal, rúra piekla ďalej a koláč zhorel na uhoľ. Našťastie sa klientka vrátila skôr ako vznikol požiar. Náhradu škody za zničený spotrebič jej preplatilo poistenie domácnosti.

Veľkonočný pondelok

Najvýznamnejší deň veľkonočných sviatkov je Veľkonočný pondelok, ku ktorému neodmysliteľne patria oblievačka a šibačka. Mladí šibači z obce na východnom Slovensku išli z domu do domu, v každom ich ponúkli pohárikom. Na konci dediny už nevládali stáť bez pomoci a jeden z nich sa oprel o živý plot pred domom. Polámal okrasné kry a spadol na skalku s jazierkom.

Autor: Allianz – Slovenská poisťovňa

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X