Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako zistíte, či ste vhodným kandidátom na podnikanie?

Biznis, podnikateľ
Thinkstock
24. januára 2017 Zdroj Entrepeneur.com, Podnikam.sk Tlačiť

Uvažujete nad podnikaním, no kladiete si otázku, či ste na to vhodným kandidátom? Ak sa nebojíte rizika, máte chuť niečo budovať, vytvárať nové hodnoty a disponujete množstvom kreatívnych myšlienok, určite ste minimálne podnikavý typ.

Ak nie sú pre vás uvedené faktory dostačujúce, existuje ešte veľa ďalších, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Skúste si napríklad odpovedať na nižšie položené otázky, ktoré vám môžu pomôcť trochu lepšie sa zorientovať.

Podnikateľ, rozhodovanie, problém
Thinkstock
  1. Nebojíte sa ísť do rizika?

Jedným z faktorov, ktorý asi najviac oddeľuje podnikateľov od ľudí, ktorí nepodnikajú, je tolerancia rizika. Tam, kde iní vidia problémy, podnikatelia vidia príležitosti a nové možnosti. Jasná vízia ich budúcnosti im pomáha napredovať a vstupovať aj do vysoko rizikových situácií, pred ktorými by väčšina populácie radšej zatvorila dvere.

  1. Ako vnímate sebarozvoj?

Charakteristickou črtou všetkých úspešných podnikateľov je ich zameranie na vzdelávanie a rozvoj vo všetkých oblastiach, s ktorými prichádzajú do kontaktu. Títo ľudia sa neustále nachádzajú v akomsi „ON“ móde, ktorý možno popísať aj tak, že sú vždy pripravení na príjem nových informácií. Tieto následne spracovávajú, vyhodnocujú a uvádzajú do života.

Podnikateľom roka na Slovensku je Patrick Hessel
  1. Čo sa stane, ak vám niekto povie „NIE“?

„Nie“ neznamená „nie“ pre podnikateľov. Odmietnutie je pre nich často len novou výzvou a informáciou, že niečo treba robiť inak. Tento postoj je však únavný a nie každý sa s ním spriatelí. Vyžaduje si množstvo síl a prekonávania samého seba. Títo ľudia často prekračujú hranice svojho pohodlia. Neboja sa toho, čo nájdu na druhej strane brehu.

  1. Ako narábate so zvyšným časom?

Toto je skutočne záludná otázka, pretože v prípade podnikateľov je to väčšinou tak, že oni sami nemajú žiaden čas navyše. Teraz však nehovoríme o rovnováhe medzi profesionálnym a súkromným životom. Jedná sa o to, že u podnikateľov sa všetko krúti okolo ich podnikania a sektora, v ktorom pôsobia. Dá sa povedať, že podnikanie je ich poslaním.

Ak vás nepresvedčili ani odpovede na uvedené otázky, určite existuje ešte množstvo ďalších faktorov, ktoré možno vziať do úvahy. Keď dozrie čas na to, aby ste sa stali podnikateľom, sami to spoznáte aj s pomocou vášho vnútorného hlasu, ktorý vám bude našepkávať, aby ste sa do toho pustili.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

Začiatok podnikania

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

24sep6:30Ochrana súkromia v digitálnom svete6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

24sep8:30Certifikovaný kurz ENVIRO špecialista profi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

24sep8:30Certifikovaný kurz ENVIRO špecialista profi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X