Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

3 spôsoby, ako možno nájsť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom

Smiling businessman in denim shirt and eyeglasses looking at camera in office
thinkstockphotos.com
24. septembra 2016 Img_2614.jpg Zdroj Business News Daily Tlačiť

Každá práca je náročná. Počas dňa je potrebné plniť množstvo rôznych úloh, pričom niekedy sa očakáva, že budeme k dispozícii pomaly 24 hodín 7 dní v týždni. Každý z nás hľadá v niečom uplatnenie a snaží sa niečo v živote dokázať. Na druhej strane, každý z nás má aj svoj súkromný život a s tým spojené radosti a starosti. A tak, ako je to so všetkým, aj medzi týmito dvomi svetmi musí existovať určitá rovnováha a harmónia, inak sa niečo pokazí a prestane správnym spôsobom fungovať.

Každý človek potrebuje aj oddychovať a čerpať nové myšlienky a energiu. Mnohí experti v tejto súvislosti uvádzajú, že rovnováhu medzi profesionálnym a súkromným životom však nemusíme dosiahnuť len tým, že tieto dva svety od seba striktne oddelíme, ba práve naopak. Často ju nájdeme práve tým, že oba svety nejakým spôsobom vzájomne prepojíme. Existuje viacero spôsobov, ako to možno dosiahnuť. Každý človek je iný a tak si každý z nás musí hľadať svoju cestu k takejto harmónii. Nasledujúce tipy vám môžu pomôcť pri hľadaní toho vášho.

Uvedomte si úlohu práce vo vašom živote

Naša práca tvorí významnú časť našich životov. Napĺňa nás pocitom zodpovednosti, pomáha nám financovať naše životné potreby, spoznávať svet, nové miesta aj ľudí. Ak nájdeme prácu, ktorá nám z väčšej časti prináša radosť a niečím nás napĺňa, máme už takmer z polovice vyhrané. Je to dobrý spôsob seba realizácie a dobrý krok k nastaveniu toho správneho balansu medzi obomi životnými rovinami.

Nemajte strach odpojiť sa

Možno konštatovať, že v súčasnosti žijeme v dobe technológií. Aj dostupnosť prostredníctvom týchto nástrojov však má určité hranice, ktoré je potrebné rešpektovať. Nebojte sa preto na chvíľu sa odpojiť od všetkých vašich technologických pomocníkov a jednoducho len oddychovať. Nájdite si čas len pre seba alebo svoju rodinu. S uvedeným zároveň neodmysliteľne súvisí schopnosť pracujúcich a zaneprázdnených ľudí čerpať si dovolenku či iný čas voľna. Pre dosiahnutie harmónie v našom fungovaní je to však rovnako dôležité.

Vytvorte si pravidelné návyky

Podobne, ako v práci, aj doma si môžete vytvoriť niečo ako svoj pracovný kalendár. Skúste si vypestovať určité pravidelné návyky, ktoré vám pomôžu udržiavať sa v tempe. Medzi takéto patrí napríklad pravidelný a dostatočný spánok, odpojenie sa od e-mailovej pošty, pravidelný pohyb, zdravé stravovanie, alebo aj čas strávený pri vašich obľúbených aktivitách, s priateľmi, známymi či rodinou.

Uvedené rady možno znejú tak trošku ako klišé a určite ste o nich už o niekedy počuli. Ak sa ich však budete držať, možno sami časom pochopíte, aké sú dôležité a prínosné. Udržať rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom skutočne nie je jednoduché a vyžaduje si oveľa viac úsilia, ako by sa možno mohlo na prvý pohľad javiť.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

harmóniaprácasúkromietipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X