Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 typy ľudí, ktorých by ste mali okamžite odstrániť zo svojho života

Výhody a nevýhody komanditnej spoločnosti
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
12. marca 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Inc.com, Podnikam.sk Tlačiť

Tieto toxické typy sú nebezpečné najmä preto, že zabíjajú váš úspech, kreativitu a šťastie.

Vy sami kontrolujete vaše životy. Snažíte sa udržiavať v dobrom zdravotnom stave a myslieť pozitívne. Ak vás rodina vás miluje, kolegovia rešpektujú a priatelia podporujú, všetko je v najlepšom poriadku.

Nie vždy je však situácia takáto ideálna, pretože do vašich životov vstupujú stále noví ľudia. Ak spozorujete vo vašom okolí nasledovné typy, minimálne zbystrite pozornosť. Ak to bude možné, radšej nevyhľadávajte ich spoločnosť.

Senior business woman tell a secret to a colleague woman and other woman trying to hear what her colleagues saying and sitting all on chairs isolated on white background
Fotobanka Pixmac
  1. Chronickí šťažovači

Niektorí ľudia vám povedia, že mali ťažký predchádzajúci rok. Iní sa do toho ponoria hlbšie a porozprávajú vám aj o tom, ako je všetko zlé a ako sa im v živote všetko rúca. V horšom prípade z toho ešte obvinia globálne pohromy, či nefungujúci politický systém.

Zrejme sa vás budú snažiť presvedčiť aj o tom, že svet speje do záhuby a je preto potrebné chystať zásoby jedla na horšie časy. Ak im to dovolíte, ľahko vás nakazia touto negativitou a strachom.

  1. Požierači energie

Títo ľudia sa často a veľmi radi vydávajú sa realistov. Faktom však ostáva, že v skutočnosti sú to poriadni pesimisti. Každý im ubližuje, všetci majú viac šťastia, ako oni a podobné frázy patria do ich bežného slovníka.

Keď im udelíte slovo, máte pocit, akoby si všetky tieto pohromy ukladali niekam na disk a naraz ich chceli na vás vysypať. Pokračovaním v diskusii s nimi vytvárate akýsi bludný kruh negativity, z ktorého sa len ťažko uniká.

  1. Klebetníci

V prvom momente môžu títo ľudia pôsobiť ako celkom vtipní spoločníci. Vždy majú čo povedať a dozviete sa od nich všeličo zaujímavé. Keď sa však lepšie započúvate, zistíte, že sú často plní závisti a nenávisti.

Veľmi pravdepodobne vám budú podrobne opisovať, kto čo vlastní, s kým sa pozná a budú sa tešiť z toho, čo zlé sa im prihodilo. Možno k tomu pripoja aj vety typu, že však si za to môžu sami a podobné prejavy „súcitu“.

Ak narazíte na uvedené typy, naozaj je potrebné zbystriť pozornosť a ak to inak nejde, aspoň si ich držať ďalej od tela. Váš biznis potrebuje motivátorov a ľudí s pozitívnym prístupom k veciam, ktorí sú otvorení a láskaví.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

biznisskillstypy ľudí

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X