Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

5 najužitočnejších bezplatných nástrojov na tvorbu faktúr

ThinkstockPhotos 176978594 faktury
18. marca 2016 Tlačiť

Potreba vystavovať pri podnikaní daňové doklady nikoho neteší. Niektoré nástroje našťastie vedia pri tejto činnosti podnikateľom ušetriť peniaze aj čas.

Ideálne pre malých živnostníkov

Bezplatné nástroje na tvorbu faktúr a „vedenie“ jednoduchého účtovníctva sa špecializujú na začínajúcich podnikateľov a malé firmy. Často potrebujú vystavovať faktúry  rýchlo a bez náročných úkonov, aby sa mohli viac ako papierom venovať podnikaniu. Práve to bezplatné nástroje strážia viac ako čokoľvek iné. Prinášame prehľad, ako sa zorientovať v otázkach fakturácie, ušetriť čas, peniaze a uľahčiť si podnikanie.

Možnosti sú obmedzené, ale postačujúce

Internet je miesto, kde existujete veľa služieb bezplatných, no nie je vždy jednoduché nájsť pre seba to najlepšie. Programy na tvorbu faktúr obvykle poskytujú základný balíček možností, ktoré sa líšia. Či už ide o možnosť vytvoriť len určitý počet faktúr za mesiac, alebo obmedzenie niektorých funkcií. Tie však malý podnikateľ s menším počtom dodávateľov, ktorý napríklad fakturuje služby stabilnému počtu zákazníkov, nikdy potrebovať nebude. Pozreli sme sa preto na balíčky služieb, ktoré zadarmo prinášajú podnikateľom benefity, za ktoré by inde museli platiť.

iDoklad

Suverénne tvrdí, že ide o najpoužívanejší nástroj na tvorbu faktúr v strednej Európe a teda by mal prinášať pre podnikateľov nemalé výhody. Nie je to veľký účtovný program, ale celý je zdarma, robí všetko, čo na jednoduché účtovníctvo potrebujete. Dokonca faktúry archivuje, vytváranie je expresne rýchle, neexistuje obmedzenie v počte vytvorených faktúr, na prehľadnej tabuľke uvidíte aj to, koľko platíte ktorému dodávateľovi aj aký máte zisk. Umožňuje export k účtovníkovi a výhodou  aj mobilná aplikácia, vďaka ktorej vytvoríte a odošlete faktúru aj z prostredia kaviarne, či počas čakania v rade. Všetko je archivované v cloude, takže nemusíte mať obavy, že o svoje faktúry a doklady prídete. Ako novinku iDoklad umožňuje nastavenie párovania s bankou a systém neustále aktualizuje. Jediným negatívom je nutnosť vyplniť IČO, čo sa napríklad pre slobodné povolania nehodí.

Faktúry online

Na nástroji Faktúry online je čarovná jeho jednoduchosť. Nepotrebujete registráciu, nepotrebujete nič stiahnuť do počítača. Systém je nastavený tak, že stačí, aby ste vyplnili fakturačné údaje priamo na internete a faktúru si hneď stiahnete vo formáte .pdf. Ide o veľmi jednoduchý spôsob, ktorý sa hodí naozaj tým, čo vystavia minimum faktúr a pamätajú si ich čísla. Vo vyššej verzii do faktúr môžete vložiť svoje logo alebo pečiatku, prípadne ich vystaviť v cudzom jazyku. Navyše všetky dokumenty si môžete stiahnuť ako, alebo ich rovno poslať klientovi na e-mail. Výhodou však je, že prístup úplne zadarmo spoločnosť po celú dobu používania poskytuje neziskovým, dobročinným, charitatívnym, športovým alebo nesúkromným vzdelávacím organizáciám. Podobným spôsobom je možné okrem faktúry vytvoriť aj objednávku, či príjmový doklad.

iKROS

Napredávanejší ekonomický a stavebný softvér na Slovensku KROS prišiel aj so svojou internetovou formou iKROS, ktorá je pre podnikateľov bezplatná bez obmedzenia počtu faktúr.  Pre podporu začínajúcich firiem je tiež bezplatne k dispozícii použitie Cenových ponúk a Dodacích listov s obmedzením na 30 dokladov.  Ak potrebujete viac, prípadne ďalšie funkcie, ako prepojenie s e-shopom, či prijaté objednávky a podobne, je potrebné siahnuť po jednom z vyšších balíčkov, ktoré sú spoplatnené rôznymi sumami. Výhodou pre mnohých bude, že aj v bezplatnej verzii ponúka možnosť účtovníkovi stiahnuť si všetky faktúry jedným klikom do účtovníctva v programe OMEGA alebo ALFA Plus.

FLOWii

Ďalší cloudový nástroj, ktorý poskytuje bezplatnú fakturáciu pre troch užívateľov. Fakturácia cez FLOWii nie je obmedzená počtom vystavených dokladov a je preto zaujímavá aj pre tých, čo vystavujú viac faktúr za mesiac. Systém však ponúka možnosť dokúpiť si ďalšie služby, či už v balíčkoch, alebo jednotlivo a efektívnym vie byť nielen na fakturáciu, ale aj ako e-mailingovým nástrojom na zasielanie reklamných oznámení a podobne.  Kto však chce len rýchlu fakturáciu, tá pre neho ostáva bez nákladov.

Pohoda Start

Na rozdiel od predchádzajúcich systémov nepracuje v cloude, teda je nutné sa nielen registrovať, ale si program stiahnuť a nainštalovať do svojho počítača. Systém si netreba popliesť s plateným programom na účtovníctvo Pohoda. Jeho prívlastok Start dokonale vystihuje funkcie. Nesmiernou výhodu je, že program POHODU Start je možné využiť nielen na fakturáciu. Dá sa s ním pracovať i v prípade, že vediete jednoduché alebo podvojné účtovníctvo. Oplatí sa tým, ktorí vystavujú faktúry len párkrát za mesiac. Platiť nebudete nič, ani žiadne poplatky, alebo skryté náklady nečíhajú. Obmedzený je akurát počet operácií. Na 500 záznamov v účtovnom denníku, 200 záznamov v peňažnom denníku a niekoľko ďalších záznamoch. Pre malého podnikateľa to však bude pomocník skutočne na nezaplatenie.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťfaktúraPodnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Živnosť (SZČO)

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

14dec8:30Čo nám priniesli a čo nám prinesú novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X