Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Non-stop zaneprázdnení? Dajte priestor nude a výsledok vás prekvapí

Akým výrazom by ste sa mali vyhnúť v biznis pláne
Fotobanka Pixmac
29. januára 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.lifehack.org Tlačiť

Je to stále ten istý scenár, ktorý pozná hádam každý z nás. Voláte priateľom, sú však zaneprázdnení. Voláte rodine, tá zase nemá čas, alebo im nevoláte preto, že vy sami máte toho veľa. Mnohí ľudia si dokonca myslia, že musia byť neustále zaneprázdnení, lebo inak to nie je v poriadku. Čo je však zlé na tom, že sa občas len tak nudíte? Dobrou správou je, že nič a môže to mať pre vás aj pozitívny prínos.

Prečo však ľudia nemajú radi nudu?

Na úvod by možno bolo dobré zadefinovať, čo si možno predstaviť pod pojmom nuda. Každý z nás je iný a aj nuda tak znamená pre každého človeka niečo iné. Najjednoduchším vysvetlením by však mohla byť neschopnosť nájsť si akúkoľvek aktivitu, ktoré vás bude baviť. Inými slovami to možno povedať, že nuda je typickým výsledkom rutinnej činnosti.

Deti sú najlepším vzorom

Viete, prečo deti nemajú radi „time out“? Je to preto, že sa v tom čase nudia. Pre deti pritom neexistuje nič horšie ako nuda. Keď ich však budete hodnú chvíľu sledovať, zistíte, že oni sa dokážu zabaviť sami. Nemusia mať pritom ani žiadnu hračku či iný stimul, stačí im obyčajný roh miestnosti a naplno pracujúca fantázia. Tiger na ich tričku sa vzápätí premení na zúrivú šelmu a zábavné dobrodružstvo je na svete.

Deti si život bez internetu a mobilov nevedia predstaviť
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net

Nebuďte zaneprázdnení a uchopte nudu

Mali ste už aj vy niekedy taký pocit, že ste boli naozaj „zaneprázdnení“, no v skutočnosti ste nerobili nič extra produktívne? Sem tam ste vykonali nejaký ten pracovný úkon, niekam ste klikli, niečo málo popísali, vybavili zopár stretnutí a pritom uplynulo množstvo dní. Naraz ste však zistili, že termín ukončenia úlohy či projektu sa nezadržateľne blíži a vy ste dohromady nič neurobili.

Problém býva veľmi často v tom, že síce sa cítite zaneprázdnení, reálne vás však nezamestnávajú dôležité veci. V súčasnosti nás obklopuje množstvo rušiteľov v podobe sociálnych médií a inej ľahko dostupnej zábavy, ktorá potichu odvádza našu pozornosť od podstatných vecí.

Ak však odstránite zo života týchto rušiteľov, dokážete byť rovnako kreatívni a produktívni ako deti. Keď totiž nútite mozog, aby pracoval mimo svojej komfortnej zóny, prichádzajú aj nové stimuly a myšlienky a odrazu máte dojem, že sa vám podarilo vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy.

Kreativita, skupina, ľudia
ilustračné: thinkstockphotos.com

Existuje množstvo aktivít, ktoré vám pomôžu zahnať nudu. Od prechádzky na čerstvom vzduchu, upratovania, hier s deťmi, čítania, domácich prác, dobrovoľníctva až po spánok. Pri všetkých uvedených a iných činnostiach si zároveň vyčistíte hlavu a podporíte vašu kreativitu.

V neposlednom rade môžete pri nich stretnúť a spoznať nových a zaujímavých ľudí. Stačí na chvíľu vypnúť a odísť od tradičných „zábavných“ aktivít a začať sa trochu nudiť. Kľúč je v tom, že nakoľko tento stav nikto nemá rád, dokáže vás nasmerovať k iným zaujímavým a kreatívnym činnostiam.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

Kreativitanudaproduktivitaskillszábava

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X