Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Alternatíva klasickej kancelárie

Alternatíva klasickej kancelárie
Seocentrum
9. januára 2012 Tlačiť

(PR) Dostatočne šikovný podnikateľ na rozbehnutie svojej podnikateľskej činnosti nepotrebuje k svojmu podnikaniu klasický model kancelárie. Alternatívou nákladnej klasickej kancelárie so vstupnými a prevádzkovými nákladmi na dlhodobý prenájom je virtuálna kancelária.

Prenájom sídla je skvelá možnosť ako umiestniť sídlo spoločnosti začínajúceho podnikateľa v lukratívnych centrách významných slovenských miest a zvýšiť tak dôveryhodnosť začínajúcej firmy v očiach obchodných partnerov.  Túto adresu bude mať firma po založení spoločnosti zapísanú v obchodnom registri, na živnostenských listoch a budú  na ňu doručované všetky poštové zásielky, aj úradné listy. Ďalšou výhodou je možnosť stretnutia sa s klientmi alebo úradmi SR v plne vybavenej kancelárii, ktorá  bude plne k dispozícii na čas, ktorý je potrebný na rokovania, poskytnutie konferenčnej sály, kde sa môžu usporadúvať rokovania s obchodnými partnermi, porady so zamestnancami, školenia, valné zhromaždenia a podobne.

Na rozbehnutie podnikania potrebuje podnikateľ  okrem už spomínanej kancelárie aj notebook s integrovanou základnou jednotkou, vybavený LCD monitorom, klávesnicou a lítium polymerovými batériami pre notebooky. Samozrejmosťou je pripojenie na internet, ktoré umožňuje plejádu bezplatných služieb ako  telefonovanie cez službu Skype. Táto služba sa dá využiť aj prostredníctvom mobilného telefónu Nokia. Okrem Skypu možno využiť aj iné aplikácie (Viber), ktoré sa dokážu prepojiť s kontaktmi v telefóne a pri telefonovaní umožnia užívateľovi rôzne spôsoby volania a esemeskovania.

Nevyhnutným podkladom získania kapitálu z finančných inštitúcii začínajúceho podnikateľa je podnikateľský plán, v ktorom podrobne popíše podnikateľský zámer s dôrazom na spôsob výroby alebo poskytovania služieb a ďalšie podstatné náležitosti.

Po skončení kalendárneho roku je podnikateľ, bez ohľadu na dĺžku vykonávania podnikateľskej činnosti, povinný podať v termíne do 31.marca daňové priznanie na príslušnom daňovom úrade (alebo prostredníctvom internetu) a uhradiť daň.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X