Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Bojujete pri vyplácaní miezd s hotovosťou? Je tu efektívne riešenie v podobe mzdových kariet

Maestro.png
Foto: SPPS
15. marca 2021 Autor Informačný servis Tlačiť

V roku 2021 okrem iných zmien čaká firmy aj úloha reagovať na zvyšovanie nákladov na prácu s hotovosťou – či už je dôvodom obmedzovanie hotovosti zo strany zákonodarcov alebo vo forme zvyšujúcich sa poplatkov zo strany bánk.  Rovnako aj prebiehajúca pandémia ukázala dôležitosť bezhotovostných a bezkontaktných platieb. V oblasti finančného a HR manažmentu je tu nové zaujímavé riešenie, ktoré chce prispieť k odbúravaniu hotovosti a to v podobe mzdových kariet SKPAY.

Prijímanie nových zamestnancov po odznení pandémie bude pre HR a finančné oddelenia znamenať viac administratívy, nemusí však automaticky znamenať aj vyššie náklady. Neefektívne vyplácanie miezd v hotovosti a stravného v gastrolístkoch sa dá ľahko nahradiť bezhotovostnými prevodmi na mzdové karty zamestnancov alebo kontraktorov. Mzdové karty môže personalista vydávať „na počkanie“ a už na ďalší deň môže zamestnancom cez internet banking zo svojho bankového účtu posielať mzdu alebo iné plnenia.

Mzdové karty SKPAY sú medzinárodné platobné karty Maestro bez bankového účtu s platnosťou 5 rokov. Zamestnanci nimi môžu bez poplatku platiť v obchodoch, reštauráciách, prevádzkach služieb i bezpečne na internete (s overovacou SMS a ePIN-om). Držiteľ môže z karty vyberať hotovosť v najširšej sieti na Slovenku z 2500 bankomatov označených logom Maestro, ale aj na viac ako 1500 poštách po celom Slovensku. Zostatok na karte je možné zistiť v mobilnej aplikácii, v bankomate, alebo tiež na pošte.

Mobilná aplikáciu SKPAY (iOS/Android) držiteľovi karty poskytuje prehľadné informácie o uskutočnených transakciách a zostatku na karte a posiela push notifikácie o jednotlivých platbách. Slúži tiež na posielanie peňazí, zablokovanie karty alebo na zmeny limitov na karte a údajov držiteľa karty. K dispozícii je aj webové rozhranie.

Používanie kariet SKPAY je veľmi pohodlné a intuitívne. Ide o „štandardnú bankovú kartu“, ktorá je vhodná pre každého a navyše aj pre pracovníkov zo zahraničia – návod na používanie karty je dostupný v niekoľkých jazykoch (srbskom, ukrajinskom, rumunskom, alebo inom podľa požiadavky klienta). Toto  môže byť zaujímavé najmä pre personalistov v personálnych agentúrach a HR manažérov u veľkých zamestnávateľov.

Zavedenie mzdových kariet SKPAY je pre zamestnávateľa jednoduché, rýchle, bezpečné a lacné.

Poplatky sú nastavené výhodne pre obidve strany, pričom ani jedna strana neplatí pravidelné mesačné poplatky. Zamestnávateľ platí len poplatok za prevod mzdy, všetky poplatky za vydanie a používanie karty znáša jej držiteľ. Už za pár dní je možné odbúrať všetku prácu s hotovosťou vo firme.

Mzdové karty SKPAY sú prostriedkom na zvýšenie efektivity procesov a zároveň nástrojom na zvyšovanie finančnej gramotnosti zamestnancov firmy.

Vydavateľom kariet SKPAY je SPPS, a. s., držiteľ licencie elektronických peňazí Národnej banky Slovenska, etablovaná platobná inštitúcia s významnými referenciami na slovenskom trhu.

Informačný servis

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

bezhotovosťfinancieHRmzdypersonalistikaPRzamestnancizamestnávateliaznižovanie nákladov

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Personalistika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

14dec8:30Čo nám priniesli a čo nám prinesú novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X