Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Cez internet nakupuje až 62 percent Slovákov

ilustračné, Thinkstock
27. septembra 2015 Zdroj Podnikam.SK Tlačiť

Ako vyplýva z prieskumu Európskej komisie, v porovnaní s rokom 2006 nastal na Slovensku nárast v nakupovaní cez internet o 50 %.

Online nakupovanie je najviac populárne vo Veľkej Británii

Popularita online nakupovania na Slovensku rastie. Až 62 % Slovákov nakupuje tovar a služby cez internet. Vyplýva to z výsledkov spotrebiteľského prieskumu Európskej komisie. Slováci nemajú obavy ani z cezhraničných nákupov. Najčastejšie využívajú nákupy z českých, britských a nemeckých portálov. V porovnaní s rokom 2006 nastal na Slovensku nárast v nakupovaní cez internet o 50 %.

Ako ďalej vyplýva z prieskumu, v oblasti znalosti spotrebiteľských práv patríme medzi špičku v Európe. Kým v prípade problému pri online nákupe podnikne kroky k náprave len 24 % Európanov, u Slovákov je to až 90 %. „Zdá sa, že tento aktívny prístup je namieste, veď sú to práve Slováci, ktorí sa až príliš často stanú obeťami nekalých praktík predajcov. Až 10 percent Slovákov zažilo nepríjemnú situáciu, že objednaný tovar nebol doručený,“ konštatovala Európska komisia. Až 69 % Slovákov sa cítili podvedení nekalou, klamlivou a zavádzajúcou reklamou.

V rámci Európy sa cíti bezpečnejšie, ak nakupuje v elektronických obchodoch vo svoje vlastnej krajine, 61 % spotrebiteľov. Len 38 % respondentov sa cíti bezpečne pri nakupovaní cez eshopy z iných členských krajín EÚ, avšak len 15 % to aj reálne robí. 

Priemerný Európan nakúpi ročne tovar a hmotné služby napríklad ubytovanie, v objeme 760 eur. Pokiaľ ide o nehmotné služby ako online jazykové kurzy, v priemere na ne vynaložíme 94 eur ročne a na nákup digitálneho obsahu dáme v priemere 107 eur.

Podľa EK 49 % Európanov nakupuje online, lebo je to pohodlnejšie, rovnaký počet to odôvodňuje výhodnejšími cenami a 36 % oceňuje lepší sortiment. Najviac je online nakupovanie populárne vo Veľkej Británii (79 %), najmenšej obľube sa nakupovanie cez internet teší v Rumunsku (10 %).

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Podnikám na internete

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Prieskumy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

10oct8:30Trestné a finančné následky konania konateľa a vedúceho zamestnanca8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X