Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

V ktorých mestách sa oplatí podnikať?

Kuala Lumpur
Thinkstock
25. júla 2016 Zdroj www.cnn.com Tlačiť

Ak uvažujete nad tým, že by ste si založili startup, ale chcete skúsiť šťastie v zahraničí, potom vám možno poradíme. Spoločnosť Seedstars World, ktorá dlhodobo podporuje rozvoj startupové scény na rozvíjajúcich sa trhoch, zostavila nasledujúci zoznam miest, ktoré sú preň najlepšie. 

Varšava

Poľsko je v porovnaní so Slovenskom považované za silnejšieho partnera vďaka väčšiemu vnútornému trhu a silnejšej podnikateľskej histórii. Varšava má naviac za sebou i niekoľko úspešných príbehov, ako sú Allegro, Wirtualna Polska, Onet, LiveChat, Nasza Klasa.

A Poľsko je tiež miesto, ktoré je atraktivne pre špičkové technologické firmy ako napríklad Google, ktorý nedávno vo Varšave otvoril svoj tretí kampus (v podstate ide o startup akcelerátor Googlu). V podpore podnikateľov sa angažuje taktiež vláda.

Moskva

I Rusko sa snaží vytvoriť pre podnikanie čo najpriaznivejšie podmienky a pustiť sa do vlastného biznisu je stále populárnejšie, i keď sa ľudia obávajú neúspechu a spoločenského odsúdenia, ktoré po neúspechu nasleduje.

V Rusku vďaka sovietskemu dedičstvu ešte stále nájdete veľa schopných inžinierov a hardwarových spoločností. Panuje tu silný dôraz na tzv. Internet vecí. Kvôli politickému napätiu a poklesu hodnoty rubla síce, čoraz viac mladých Rusov odchádza do juhovýchodnej Ázie, ale i napriek tomu zostáva ruský startupový ekosystém oproti susedným krajinám najvyspelejší.

Kuala Lumpur

Pokiaľ vás zaujíma tento región, môžete sa spoľahnúť, že Malajzia je – čo sa týka nákladov na bývanie – omnoho výhodnejšia než Singapur. A zaujímavý postoj zaujali i miestne inštitúcie (verejné i súkromné), ktoré vznik a rozvoj nových startupov podporujú. Vďaka tomu je omnoho jednoduchšie sa na tomto mieste usadiť a zapadnúť do miestneho prostredia.

Peking

Čínska kultúra podnikanie stále príliš nepodporuje. Väčšina mladých Číňanov žije pod prísnym dohľadom svojich rodičov a tradičné zamestnanie sa stále vysoko cení. No aj v Číne sa pomery menia– príbehy úspešných to dosvedčujú. Čína ponúka startupom možnosť daňových odpisov až do výše 1500 dolárov– a to všetkým, ktorí boli predtým nezamestnaní alebo študentom, ktorí dokončili školu.

Tunis

Podnikateľské prostredie v Tunise je síce stále ešte v plienkach, ale zdá sa byť sľubné. Rozhodujúcim momentom pre jeho rozvoj bola v roku 2011 Arabská jar, ktorá priviedla Tunisanov, aby sa o podnikanie začali zaujímať.

Tuniské startupy často používajú svoje technológie k tomu, aby mobilizovali miestne komunity, zapojili ich do politického rozhodovania a vytvárania občianskej spoločnosti. V snahe podporiť toto prostredie sa politici snažia zavádzať nové stratégie a programy na podporu podnikateľských inkubátorov, akcelerátorov i vzdelávacích programov.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťpodnikaniestartup

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

06feb8:30Tvorba výkresovej dokumentácie podľa ISO noriem – Technické kreslenie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Výroba

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X