Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo je najdôležitejšou strategickou prioritou podnikov?

úspech
Thinkstock
18. júla 2016 Zdroj SITA Tlačiť

Až 89 % generálnych riaditeľov vo svete verí v rast svojej spoločnosti v horizonte troch rokov Takmer polovica z nich tiež očakáva, že celoročné príjmy firmy by v tomto období mohli narásť v rozmedzí od 2 % do 5 %.

Vyplýva to z prieskumu CEO Outlook 2016, ktorý uskutočnila spoločnosť KPMG medzi generálnymi riaditeľmi svetových firiem. Rast by mal pochádzať najmä z nasadenia nových produktov, čo si myslí 28 % riaditeľov, 26 % riaditeľov predpokladá rast z prílevu nových zákazníkov a štvrtina šéfov si myslí, že rast bude pochádzať z nových trhov.

Na druhej strane, 88 % generálnych riaditeľov vo svete si podľa prieskumu uvedomuje možné negatívne dopady, ktorým ich spoločnosti budú čeliť, ak globálny hospodársky rast nedosiahne očakávanú výšku. Najdôležitejšou strategickou prioritou podnikov je podľa riaditeľov podpora inovácií a zameranie sa na potreby zákazníkov. „Napriek tomu, že inovácie sú na vrchole rebríčka priorít a 77 % riaditeľov si myslí, že inovácie majú byť súčasťou podnikateľskej stratégie, iba necelá štvrtina respondentov má inovácie na prvom mieste svojej osobnej agendy,“ konštatuje spoločnosť.

Obavám, či sa podnik dokáže prispôsobiť tempu rozvoja nových technológií, čelí 77 % šéfov firiem. „Zdrojom rizík je pre oslovených tiež kyberpriestor. Až 72 % respondentov prieskumu CEO Outlook 2016 totiž vyjadrilo pochybnosti o tom, že by ich spoločnosť bola úplne pripravená na udalosti, ktoré sa v kyberpriestore môžu vyskytnúť,“ vysvetlila KPMG.

V nasledujúcich troch rokoch plánuje zvýšiť počet zamestnancov až 96 % riaditeľov firiem. To predstavuje nárast o 18 % oproti minuloročnému prieskumu KPMG. Avšak približne polovica oslovených šéfov upozornila na určitú mieru nedostatku schopných ľudí v kľúčových oblastiach podnikania. „Rýchlo sa meniace podmienky na trhu si vyžadujú schopnosť firiem flexibilne reagovať. Takmer všetci respondenti prieskumu KPMG preto robia kroky smerujúce k rozvoju súčasných aj budúcich talentov,“ dodala spoločnosť.

Prieskum realizovala spoločnosť KPMG na vzorke 1 268 generálnych riaditeľov na trhoch v Austrálii, Číne, Francúzsku, Nemecku, Indii, Taliansku, Japonsku, Španielsku, Veľkej Británii a v USA. Firmy pôsobia v odvetviach ako automobilový priemysel, bankovníctvo, infraštruktúra, poisťovníctvo, investičný manažment, zdravotníctvo, priemyselná výroba, technológie, telekomunikácie, maloobchod/spotrebiteľské trhy a energetika.

K téme

Témy

firmynová stratégiaprieskumúspech

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

26oct8:30Ako postupovať pri vrátenom tovare (dobropis/ťarchopis) z pohľadu colných povinností8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

28oct8:30Ako písať a štrukturovať texty8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

28oct8:30E-Commerce z pohľadu colných povinností (Nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X