Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Daniari predĺžia cez víkend úradné hodiny call centra

Daniari predĺžia cez víkend úradné hodiny call centra
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
28. marca 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

V posledný deň na podanie daňového priznania, teda v pondelok 31. marca 2014, sa taktiež predĺžia úradné hodiny na všetkých daňových úradoch, ich pobočkách a aj kontaktných miestach.

Daniari budú v pondelok preberať daňové priznania až do 19:00 hod. 

Finančná správa počas nadchádzajúceho víkendu predĺži úradné hodiny call centra. Operátori tak budú na linkách k dispozícii v čase od 8:00 do 16:00 hod. „Finančná správa predlžuje fungovanie call centra v súvislosti s blížiacim sa termínom na podanie daňového priznania na daň z príjmu za rok 2013. Firmy a občania ho majú povinnosť podať do 31. marca 2014,“ informovali v piatok daniari.
 
V posledný deň na podanie daňového priznania, teda v pondelok 31. marca 2014, sa taktiež predĺžia úradné hodiny na všetkých daňových úradoch, ich pobočkách a aj kontaktných miestach. Pracovníci úradov budú v pondelok preberať od občanov a podnikateľov daňové priznania až do 19:00 hod. 
 

 
Podnikatelia, ktorí sú platiteľmi dane z pridanej hodnoty, musia od začiatku tohto roka posielať dokumenty na finančnú správu len elektronicky. Toto pravidlo tak platí aj v prípade daňových priznaní na daň z príjmov. „Do štvrtku 27. marca nám poslali približne 60 tis. daňových priznaní pre právnické osoby a takmer 45 tis. priznaní na daň z príjmu fyzických osôb typu B,“ informovala finančná správa. 
 
Daňové priznanie k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie minulého roka je povinná podať každá fyzická osoba, ak jej zdaniteľné príjmy v roku 2013 presiahli sumu 1 867,97 eura. Základná lehota na podanie daňového priznania je stanovená na 31. marca, čo tento rok pripadá na pondelok. V tejto lehote je daňovník povinný aj vyrubenú daň zaplatiť. Fyzické ako aj právnické osoby si v tomto roku môžu termín na podanie daňového priznania posunúť, a to na základe oznámenia o tri, respektíve šesť mesiacov v prípade, ak majú za minulý rok aj príjmy zo zdrojov v zahraničí.
 

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Daň z príjmu

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X