Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Firma BlackBerry vykázala takmer miliardovú stratu

Firma BlackBerry vykázala takmer miliardovú stratu
Ilustračné foto: BlackBerry
27. septembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Kanadský výrobca mobilných telekomunikačných zariadení BlackBerry vykázal vo svojom druhom účtovnom kvartáli stratu takmer 1 mld. USD.
 
Svoje hospodárske výsledky zverejnil niekoľko dní potom, ako akceptoval ponuku na prevzatie svojím najväčším akcionárom v sume 4,7 mld. USD.
 

BlackBerry prevezme konzorcium na čele s firmou Fairfax Financial Holdings

Firma BlackBerry v kvartáli končiacom sa 31. augusta evidovala stratu 965 mil. USD, čiže 1,84 USD na akciu. Jej tržby sa v sledovanom období zmenšili medziročne o 45 % na 1,6 mld. USD. Strata zahŕňa aj nepeňažné náklady v sume 934 mil. USD súvisiace so zásobami a dodávateľskými záväzkami pre nový telefón spoločnosti Z10.
 
Firma už skôr ohlásila, že prepustí 4 500 zamestnancov, čo predstavuje viac ako tretinu jej pracovnej sily. Chce totiž okresať svoje podnikanie a sústrediť sa na korporátnu a vládnu klientelu. BlackBerry ďalej tvrdí, že počas svojho účtovného kvartálu predala 5,9 mil. prevažne starších modelov mobilných telefónov. Na porovnanie firma Apple predala tri dni po uvedení na trh 9 mil. kusov iPohne 5c a 5s. 
 

 
Zástupcovia kanadského výrobcu mobilných telekomunikačných zariadení BlackBerry podpísali predbežnú dohodu o prevzatí svojím najväčším akcionárom. Ponuku na prevzatie výrobca dostal od konzorcia firiem na čele so spoločnosťou Fairfax Financial Holdings, ktorá v bývalej hviezde kanadského priemyslu vlastní 10-percentný podiel. Konzorcium ponúklo sumu 9 USD za akciu v hotovosti, čím stanovilo hodnotu firmy na 4,7 mld. USD.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X