Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Firmy Piano Media a Press+ sa spojili

Firmy Piano Media a Press+ sa spojili
9. septembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Okrem 3TS Capital Partners sa na obchode spolupodieľali existujúci aj noví investori spoločnosti Piano Media, ako aws Gründerfonds (Rakúsko), Neulogy Ventures (Slovensko) a North Base Media (USA).

Do vedenia novej spoločnosti nastupuje Kelly Leach z Dow Jones

Prevádzkovateľ riešenia pre digitálne predplatné, spoločnosť Press+, a európsky líder v oblasti plateného obsahu, firma Piano Media, spájajú sily. Skupina investorov na čele s 3TS Capital Partners odkúpila službu Press+ od americkej spoločnosti R.R. Donnelley & Sons Co. so sídlom v Chicagu. Vydavatelia z celého sveta tak môžu od spoločnosti Piano Media GmbH, ktorá odteraz vlastní obidve služby, podľa zverejnených informácií využívať technológiu spoplatnenia, konzultačné služby v oblasti stratégií rastu digitálneho predplatného, či pokročilé analytické služby.

„Platený obsah má extrémny rastový potenciál po celom svete. Zaznamenali sme možnosť odkúpiť spoločnosť Press+ cez Piano Media, ktorá je súčasťou nášho portfólia a spojiť tak dvoch najväčších hráčov v tomto segmente,“ uviedol správca investorskej spoločnosti 3TS Pekka Mäki. 

Okrem 3TS Capital Partners sa na obchode podľa zverejnených informácií spolupodieľali existujúci aj noví investori spoločnosti Piano Media, ako aws Gründerfonds (Rakúsko), Neulogy Ventures (Slovensko) a North Base Media (USA). Zároveň do vedenia novej spoločnosti nastupuje Kelly Leach s dlhoročnými skúsenosťami z Dow Jones, ktorú predstavenstvo vymenovalo za novú generálnu riaditeľku obidvoch spoločností.

Leach pôsobila v operatívnych a strategických funkciách v rámci tlačených, ale aj digitálnych operácií publikácie The Wall Street Journal v USA a Európe. Pred nástupom do novej funkcie zastávala post generálnej riaditeľky pre oblasť Európy, Stredného východu a Afriky, pričom riadila európsku edíciu publikácie The Wall Street Journal. 

Spoločnosť Press+ bola založená v roku 2009 podnikateľom v oblasti médií Stevenom Brillom a bývalým vydavateľom Wall Street Journal, Gordonom Crovitzom. Firma prevádzkuje digitálne predplatné pre noviny, magazíny, online publikácie a video obsah po celom svete, vrátane niektorých najväčších vydavateľov amerických, kanadských a britských denníkov ako Digital First Media, McClatchy, GateHouse Media, Lee Enterprises, Halifax Media, Postmedia, Independent and Romanes Media. 

Spoločnosť Piano Media GmbH vstúpila na trh plateného obsahu v roku 2011 so svojím modelom národného predplatného, ktorý zaviedla v troch krajinách. Neskôr sa sústredila na individuálnych zákazníkov z celej Európy, ktorým poskytuje licenciu ich metered modelu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

09máj8:30Compliance management system (CMS)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

09máj8:30Rast cien stavebných materiálov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

09máj8:30Compliance management system (CMS)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X