Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Hackeri, ktorí sa zviditeľnili ovládnutím moderného Jeepu, majú nový job. Zamestnal ich Uber

Day Donaldson - Flickr CC
1. septembra 2015 Zdroj mashable.com Tlačiť

Hacknutie Jeepu Cherokee bolo najzávažnejšou udalosťou, týkajúcou sa hackovania áut, v poslednom čase. Teraz začali chlapíci (Charlie Miller a Chris Valasek), ktorí sú za tento čin zodpovední a ktorí tak odkryli závažnú bezpečnostnú zraniteľnosť áut spoločnosti Fiat Chrysler (FCA), pracovať pre Uber.

Mapovacia technológia je pre vývoj samoriadiacich áut absolútne zásadná

Inžinier z Centra progresívnych technológií (Advanced Technologies Center) spoločnosti Uber v Pittsburghu na svojom Twitteri oznámil, že Miller a Valasek sa pripájajú k tamojšiemu tímu.

Prišlo k tomu len dva dni po tom, čo spoločnosť ohlásila partnerstvo s Arizonskou univerzitou, partnerstvo, ktorého podstatou by mala byť spolupráca na vývoji technológie autonómnych áut.

Miller, ktorý predtým pracoval pre Twitter, a Valasek, ktorý pracoval v IOActive, objavili zraniteľnosť áut, vybavených Uconnect infotainment systémom spoločnosti FCA, ktorý umožnil prevzatie kontroly nad vozidlom na diaľku. Títo dvaja hackeri to demonštrovali na Jeepe Cherokee z roku 2014, ktorý riadil reportér magazínu Wired.

Po tejto „akcii“, o ktorú sa reportér, samozrejme, podelil, vydala FCA nariadenie, v ktorom vyzvala majiteľov 1,4 milióna vozidiel, vybavených službou Uconnect, aby si cez USB port nainštalovali bezpečnostnú „záplatu“. Bol to pritom prvý prípad svojho druhu.

Nešlo však o jediný prípad hacknutia automobilov v nedávnom období (niektoré z nich boli predstavené aj na bezpečnostných konferenciách Black Hat a DefCon).

Bol to jeden z prípadov hackovania áut, ktoré boli spomínané na konferencii o  bezpečnosti DefCon. Hoci zraniteľnosti vozidiel z dielne spoločností Tesla a GM bola venovaná nejaká tá pozornosť, práve hack dvojice Miller – Valasek bol najvýznamnejší.

V prípadoch Tesly a GM potrebovali hackeri fyzické spojenie, aby mohli získať kontrolu nad funkciami vozidla, zatiaľ čo Miller a Valasek dokázali auto hacknúť aj na diaľku.

Uber už urobil niekoľko krokov, ktoré dokazujú, že spoločnosť má v úmysle pracovať na samoriadiacom aute vrátane spolupráce s Arizonskou univerzitou a nového výskumného centra v Pittsburghu. Spoločnosť nedávno získala mapovací startup deCarta a časť Bing Maps spoločnosti Microsoft. Podľa informácií, ktoré sa objavili sa Uber tiež pokúsil získať mapovaciu divíziu Nokie. Tá však bola predaná konzorciu nemeckých výrobcov automobilov.

Vari netreba dodávať, že mapovacia technológia je pre vývoj samoriadiacich áut absolútne zásadná.

Nie je síce jasné, prečo presne Uber Millera a Valaseka najal – obaja hackeri i sama spoločnosť to odmietli komentovať –, nie je však príliš zložité pospájať si pomyselné bodky, špeciálne s ohľadom na to, že hackeri boli najatí ako dvojica, obaja naraz.

Aj tieto novinky len potvrdzujú, že konkurenčný boj a rivalita vo veci konštruovania samoriadiacich automobilov získava neuveriteľný náboj.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X