Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako je to s insolvenciou svetových firiem? Brexit priniesol tieto zmeny

Opozícia neočakáva pozitívny vývoj ekonomiky
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
6. júla 2016 Zdroj SITA Tlačiť

Spoločnosť Coface zmenila prognózu rastu HDP Veľkej Británie po referende o brexite na 1,2 %. Taktiež zaviedla nový stupeň rizikovosti insolvencií firiem E, ktorý predstavuje ‚extrémne riziko‘.

Riziko insolvencií firiem vo svete prudko rastie. Vyplýva to z hodnotenia 160 krajín, kde priemerné hodnotenie rizika dosiahlo najvyššiu úroveň za posledných šestnásť rokov. To korešponduje so známkou B, ktorá predstavuje „značné riziko“. Ako ďalej informovala spoločnosť Coface, ktorá sa zaoberá manažovaním kreditného rizika firiem, nový stupeň hodnotenia rizikovosti E, ktoré predstavuje ‚extrémne riziko‘, už dostali mnohé rozvíjajúce sa krajiny. Patria medzi nich Afganistan, Arménsko, Stredoafrická republika, Kuba, Eritrea, Irán, Irak, Líbya, Sudán, Sýria, Východný Timor, Venezuela, Jemen a Zimbabwe.

Coface zmenila prognózu rastu HDP Veľkej Británie po referende o brexite na 1,2 %. „Britské exportné odvetvia nateraz ťažia z oslabenia meny. V dlhodobom horizonte sa však po rezignácii britského premiéra Davida Camerona zdá nepravdepodobný ‚nórsky model‘ spolupráce krajiny s úniou. A ak sa aplikujú pravidlá Svetovej obchodnej organizácie, ekonomické náklady pre Veľkú Britániu, ale aj EÚ, by mohli byť vysoké,“ upozornila spoločnosť. Britský export by tiež mohol doplatiť na potenciálne zvýšenie colných sadzieb.

„Nateraz sa však neočakáva žiaden ‚pobrexitový‘ účinok, pokiaľ ide o zdravý dynamický rast v eurozóne. Tento rok eurozóne predpokladáme rast 1,7 %, a to najmä vďaka spotrebe domácností a tiež vďaka súkromným investíciám,“ konštatovala spoločnosť. V strednej Európe sa zvýšilo hodnotenie Litvy a Slovinska na úroveň A3 a tiež Lotyšska a Rumunska na rating A4.

Ako ďalej informovala spoločnosť, tri najväčšie svetové ekonomiky zaznamenali zhoršenie úverového rizika. Rating Japonska a USA sa znížil na úroveň A2, hodnotenie Číny kleslo na B. Medzinárodný rast sa už šiestykrát po sebe mierne zhoršil, tento raz o 0,2 bodu na 2,5 %. „Nie je prekvapením, že táto tlaková vlna sa šíri. Spôsobila už napríklad nielen zníženie ratingu Kanady na A3, ale obdobnému zhoršeniu čelia aj niektoré ázijské krajiny. Napríklad na rating A3 poklesla aj Južná Kórea, Hongkong, Singapur a Taiwan, dokonca Malajzia až na A4. Tieto krajiny sú silne naviazané na čínske štrukturálne spomalenie, čo sa odráža na ich vývoze, cestovnom ruchu aj investíciách,“ uzavrela spoločnosť.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

brexitfirmyVeľká Británia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X