Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Johnson & Johnson čelí žalobám ohľadom výrobkov, ktoré vraj ohrozujú zdravie a môžu spôsobiť smrť

Stiahnut 2 640x426.jpg
11. marca 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.bloomberg.com Tlačiť

Farmaceutický gigant Johnson & Johnson má za sebou náročný minulý rok. Poznačilo ho sedem veľkých súdnych káuz a zdá sa, že ani tento rok sa nenechá v tomto smere zahanbiť.

Spoločnosť Johnson & Johnson čelí v tomto roku 17 súdnym procesom pred americkými štátnymi aj federálnymi súdmi. Päticu z jej produktov totiž obviňujú z toho, že spôsobili spotrebiteľom rôzne poranenia vrátane smrti. Uvedené obvinenia tak nasledujú sériu neúspešných procesov z minulého roka, v ktorých korporácia prišla o miliardy dolárov.

Vlani v decembri stálo rozhodnutie jedného z tamojších súdov spoločnosť 1 mld. USD na odškodnom pre pacientov, ktorým spôsobili zdravotné problémy jej bedrové implantáty. Pokutu vo výške 72 mil. USD musela zaplatiť aj v prípade s detským zásypom, v ktorom súd uznal spojiť tohto jej výrobku s rakovinou.

V prípade výrobcov ako je Johnson & Johnson sú podobné kauzy relatívne časté, avšak počet nevybavených nárokov voči spoločnosti už v súčasnosti dosahuje 100 tisíc a toto číslo sa neustále zvyšuje.

Podnikateľov od Nového roka čakajú zmeny v zákone o DPH

Hovorkyňa firmy Samantha Gilham v súvislosti s nadchádzajúcimi procesmi potvrdila, že Johnson & Johnson sa bude voči týmto nárokom súdne brániť. Prvé konania sa pritom začnú už v apríli aktuálneho roka.

Dve z rozhodnutí súdov v prípade chybných implantátov, v ktorých príslušné americké súdy ustanovili odškodné vo výške 1 mld. USD a ďalších 500 mil. USD, však boli následne zmenené a tieto hodnoty boli upravené smerom nadol v prospech spoločnosti. Johnson & Johnson sa proti týmto aj ďalším minuloročným rozhodnutiam odvolal. „Veríme, že máme silné základy pre zvrátenie týchto rozhodnutí,“ dodala Gilham vo vyjadrení.

Experti v oblasti práva zároveň dodávajú, že skutočným nebezpečenstvom týchto rozhodnutí nie sú nepraznivé výsledky súdov smerom k samotnej spoločnosti. Veľkým rizikom je podľa nich skutočnosť, že tieto môžu podnietiť k podávaniu ďalších žalôb, čo môže organizácii zvýšiť súdne poplatky aj finančné prostriedky vynakladané v súvislosti s prípadnými odškodneniami.

Potenciálna výhra Johnson & Johnson však môže na druhej strane viesť poklesu množstva prípadov a môže odradiť aj ďalších záujemov od podávania nových žalob.

Jeff Jonas, manažér portfólia v spoločnosti Gabelli Funds LLC, v spojitosti so spomínanými rozhodnutiami súdov uviedol, že sa už podpísali aj na dobrej reputácii organizácie.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

Johnson & Johnsonodškodnéprocesyrakovinasúdyžaloby

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

21oct8:30Psychológia skvelej zákazníckej skúsenosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X