Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Krátky test, ktorý vám prezradí, či ste skutočne autentickým človekom

Autenticita, sebavedomie, sebapoznanie, sebarozvoj
Foto: 3plusinternational.com
2. mája 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj iheartintelligence.com Tlačiť

Osobná autenticita je rozhodnutie každého z nás o životnom štýle, ktorý zahŕňa poznanie seba samého, čestnosť i záväzok rešpektovať identitu a hodnoty iných ľudí.

V súčasnej spoločnosti môže byť naozaj ťažké nájsť autentických jedincov. Niektorí ľudia tak môžu pôsobiť, no keď sa pozriete bližšie, nájdete len skvelého herca, ktorý dokáže dokonale zahrať rolu niekoho iného. Pravdou však je, že nikdy skutočne nespoznáte samých seba, ak budete napodobňovať správanie a životy iných. Ľudia, ktorí sú autentickí, sa vyznačujú aj niekoľkými nasledujúcimi črtami.

Prijatie. Čím viac poznáte samých seba, tým menšiu tendenciu máte súdiť iných za ich rozhodnutia. Väčšina našich súdov totiž súvisí s našimi vlastnými chybami a neistotami. Preto platí, že čím viac pochopenia máme sami pre seba, tým skôr dokážeme prijať pochybenia iných. A platí tu aj ďalšia rovnica, ktorá hovorí o tom, že čím sme šťastnejší a spokojnejší, tým viac šírime tento pocit medzi ľudí.

Čestnosť. Autentickí jedinci sú charakteristickí aj tým, že vždy si volia život, v ktorom nasledujú svoje vlastné hodnoty. Platí to aj vtedy, ak sa ich rozhodnutia javia okoliu ako kontroverzné či nepopulárne. Mnohí ľudia sa snažia prezentovať v určitom svetle tak, aby predišli kritike zo strany ostatných. Môže sa to zdať ako jednoduchšia cesta, no pravdou je, že ak ste skutočne autentickí, nepotrebujete súhlas spoločnosti so svojím životným štýlom a hodnotami.

Voda, život, príroda, ruka
ilustračné: thinkstockphotos.com

Odvaha. Život podľa vlastných hodnôt si vyžaduje nemalú dávku osobnej odvahy. Chce to kuráž na to, aby ste dokázali nazrieť do svojho vnútra a objaviť tam človeka, akým skutočne ste. Bez odvahy to však nedokážete a nedostaví sa ani očakávaný výsledok v podobe autentického života.

Odpustenie. Ľudia, ktorí sú autentickí s ľahkosťou odpúšťajú sami sebe aj iným. Uvedomujú si, že škodlivé správanie, pochybenia a dokonca aj mnohé charakterové chyby sú takmer vždy podvedomé. S ich čestnosťou sú schopní rozpoznať a pripustiť si vlastné pochybenia. Následne sa dokážu poučiť sa z týchto chýb a posunúť sa v živote zase o kúsok vpred. Človek, ktorý praktizuje uvedený proces sám na sebe, je tak náchylnejší akceptovať to isté u ostatných.

Pozorovanie. Nedostatok sebapozorovania môže byť jednou z najväčších bariér autenticity. Nemôžete byť totiž autentickí, ak nemáte ani tušenie, kto v skutočnosti ste. Robte preto to, čo vás teší a robí šťastnými. O vašom živote nerozhoduje nik iný, len vy sami. Je to úžasná moc, ktorú si väčšina ľudí vôbec neuvedomuje.

Vaša identita je všetko, čo v skutočne vlastníte. Keď to pochopíte, budete oveľa slobodnejší a šťastnejší. Vydať sa na dobrodružstvo do vlastného vnútra tak môže byť skutočnou výzvou pre každého z nás. Je to však jediná cesta, ako spoznať seba samého a žiť autentický a napĺňajúci život. Výsledky uvidíte tak v osobnom živote, ako aj na profesionálnom poli.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva a copywritingu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

autenticitapráca a kariéra

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X