Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Myslíte ako milionári? Otestujte sa

Dane a odvody/dan z prijmu/milionarska dan vypocet danove priznanie
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
19. októbra 2016 Img_2614.jpg Zdroj Inc.com Tlačiť

To, čo často odlišuje bežných ľudí strednej vrstvy od skutočných milionárov, nie je ani šťastie a nemusí to byť nevyhnutne ani vrodený talent. Tajomstvom ich úspechu je spôsob uvažovania, pohľad na svet, očakávania a spôsob, akým posudzujú veci. Nasledujúce riadky vám mnohé naznačia.

Ktorý typ ľudí by si mal vytvoriť finančný rozpočet?

  1. Chudobní
  2. Bohatí

Ktorí ľudia si skôr vytvoria finančný rozpočet?

  1. Chudobní
  2. Bohatí

Správnou odpoveďou na prvú otázku je, že by si ho mali vytvoriť obe skupiny ľudí. Ak ste však na druhú otázku odpovedali, že finančný rozpočet si skôr vytvoria bohatí, máte pravdu. Prečo je to tak? Jednoducho preto, že uvažujú inak, ako väčšina ľudí.

Čas nie sú peniaze

Väčšina ľudí sa riadi známym porekadlom, že čas sú peniaze. Milionári si však uvedomujú, že budovanie aktív, ktoré pracujú pre nich, je tým najlepším spôsobom, ako zarobiť peniaze. Často preto vlastnia viac ako len jeden biznis a budujú ho ako svoje hobby.

Možnosti existujú všade

Veľkou výhodou milionárióv je to, že všade a vo všetkom sú schopní vidieť určitú príležitosť. Každá bolesť a každý problém je pre nich výzvou vytvoriť nový produkt alebo službu. Ak sa niekto na niečo sťažuje, okamžite sa pre nich stáva potenciálnym finančným prínosom.

Práca je najlepším učiteľom

Mnohí ľudia sa zaseknú v tzv. študentskom móde. Čítajú knihy, články a platia si rôzne online kurzy. V skutočnosti však nikdy nič reálne nerobia. Milionári konajú úplne opačne. Naučia sa len základy a ihneď sa ponoria do skutočného fungovania. Väčšinu životných lekcií tak získajú na vlastnej koži.

Životný mentor

Keď hovoríme o učení, milionári si väčšinou nájdu vlastných mentorov. Je to tak najmä preto, že vysokú hodnotu vidia práve v učení sa od iných, ktorí už majú skúsenosti. Tento prístup predstavuje inú kvalitu učenia, ako keď sa učíte z kníh alebo si zaplatíte webinár. Je osobnejší, presnejšie nastavený na konkrétneho človeka a profesionálnu oblasť, v ktorej tento pôsobí.

Peniaze sú len nástroj, nie cieľ

Milionári nesnívajú o tom, že sa ponoria do bazéna plného peňazí. Áno, pravdou ostáva, že si za ne môžu kúpiť množstvo vecí. Na konci dňa je to pre nich však stále len prostriedok, ktorý im pomáha dosiahnuť to, o čo sa usilujú. Je to nástroj, ktorým im pomáha budovať, opravovať a ukončiť veci.

Odhodlanie

Milionári idú vytrvalo za stanovenými cieľmi, až pokiaľ ich naozaj nedosiahnu. Rozumejú „umeniu konca“ a sú skutočne vytrvalí. Táto vlastnosť mnohým ľuďom chýba a aj to je jedna vecí, ktorá odlišuje úspešných od neúspešných.

Na záver treba ešte povedať, že ani získaním vyššie uvedených zručností sa z vás nestanú milionári z noci do rána. Môžu vám však naznačiť, že existujú učité rozdiely v myslení niektorých ľudí, ktoré môžu zavážiť.

Prečítajte si knihy napísané milionármi, psychologické štúdie o týchto ľuďoch, pozrite si rozhovory s nimi, prípadne si skúste pohľadať mentora. Všetky tieto kroky vám napokon môžu pomôcť na ceste za úspechom.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

milionárimysleniepodnikanietipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X