Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete byť šťastnejší a úspešnejší?Budete prekvapení, aké je to jednoduché

Portrait of smiling working girl in meeting
thinkstockphotos.com
15. októbra 2016 Zdroj INC.com Tlačiť

Aj keď tomu možno ťažko uveriť, ale cesta za šťastím a úspechom nie je hneď zrejmá každému. Ak máte aj vy  pocit, že venujete hodiny a hodiny svojej práci a aj napriek tomu stále nevidíte žiadne hmatateľné výsledky, tak v tom definitívne nie ste sami.

Mnohí z nás totiž veria, že spolu s dosahovaním profesionálnych cieľov, dosiahneme aj potrebný pocit vnútorného šťastia. Na nešťastie, toto nie je vždy tá správna cesta. Ba, práve naopak, z viacerých výskumov vyplýva, že najprv je potrebné dosiahnuť vnútorné šťastie a spokojnosť a až potom budeme schopní dosahovať úspech aj na profesionálnom poli. Nasledujúce tipy vám prezradia, ako môžno začať.

Riaďte svoju energiu

V dnešnej hektickej dobe s množstvom rôznych povinností nie je žiadnym problémom dostať sa v relatívne krátkom čase do stavu vyhorenia. Predísť tomu môžete napríklad aj tak, že všetku svoju energiu nedáte len do jedného projektu, ale rozdelíte ju úmerne medzi viacero ďalších činností.

Nerobte nič

Môže to znieť zvláštne, ale mnohí odboríci sa jednoznačne zhodujú na tom, že je potrebné vyhradiť si určitý čas aj na to, aby ste nerobili nič a nechali vašu myseľ aj telo relaxovať.

Žite pre tento moment

Je dôležité, aby ste zostali prítomní v každej situácii a za každých okolností. Sústreďte sa na to, čo je tu a teraz. Na začiatku to môže byť zložité, avšak s trochou cviku to časom určite hravo zvládnete.

Zaujímajte sa o iných

Ukážte ľuďom vo vašom okolí, že sa o nich zaujímate a ako veľmi si ich ceníte. Vaša srdečnosť bude vždy opätovaná, aj keď to možno nezbadáte hneď.

Vystúpte zo svojej komfortnej zóny

Len tým, že sa prinútite k niečomu, do čoho sa vám v zásade nechce, sa posuniete ďalej a neskôr sa dostaví aj príjemný pocit zadosťučinenia. Choďte na hranicu a ešte ďalej a skúmajte pritom, ako ďaleko ste až schopní zájsť.

Buďte na seba dobrí

Jedna z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť pre pocit vnútorného šťastia a úspechu, je to, že budete na seba dobrí. Pripomeňte a opakujte si, čo všetko máte a aká skvelá je vaša cesta. Takéto seba ocenenie vás určite urobí šťastnejším a tým aj úspešnejším.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

prepojeniespokojnosťšťastietipyúspech

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

03nov8:30Leadership akadémia - Skrytý svet lídra8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,žiadny

03nov8:30Česko-slovenské účtovníctvo, DPH a DzP v roku 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP

03nov8:30Česko-slovenské účtovníctvo, DPH a DzP v roku 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X