Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Na diaľnice a rýchlostné cesty išlo za polrok 307 mil. eur

Ilustračné foto: SITA
26. júla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Vysoké tempo prestavanosti podľa diaľničiarov znamená aj zvýšené tempo čerpania eurofondov.

V súčasnosti je vo výstavbe vyše 120 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest

Na výstavbu nových úsekov diaľnic a rýchlostných ciest v prvom polroku tohto roku išlo celkovo 307,51 mil. eur. „V júni sa na diaľniciach a rýchlostných cestách zrealizovali stavebné práce úhrnne vo výške viac ako 75,5 mil. eur. Je to zatiaľ najvyšší objem stavebnej produkcie v doterajšej histórii výstavby diaľnic na Slovensku,“ informovala vo hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková. Doteraz najvyššia úroveň financovania výstavby diaľnic v jednom mesiaci bola v októbri minulého roku, kedy výdavky dosiahli takmer 60 mil. eur.

Vysoké tempo prestavanosti podľa diaľničiarov znamená aj zvýšené tempo čerpania eurofondov. „Národná diaľničná spoločnosť v máji tohto roka dosiahla čerpanie 1 mld. eur zo zdrojov Európskej únie v rámci Operačného programu Doprava 2007 – 2013,“ uviedla Žgravčáková. 

V súčasnosti je vo výstavbe vyše 120 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest. Diaľničiari v tomto roku odovzdali do užívania motoristom (10. júla) zatiaľ úsek D1 Dubná Skala – Turany pri Martine v dĺžke takmer 16,5 km.

„Do konca roka 2015 plánujeme sprevádzkovanie ďalších viac ako 40 kilometrov diaľnic,“ dodala Žgravčáková. Ide o štyri úseky – dva na D1 Jánovce – Jablonov pri Levoči (18,5 km), D1 Fričovce – Svinia pred Prešovom (11,2 km) a R2 Pstruša – Kriváň pri Detve (10,4 km). 

Súčasťou šiestich rozostavaných úsekov diaľnic bude osem tunelov v celkovej dĺžke 16 727 metrov. Vo výstavbe sú tunely Šibenik (591 m) na D1 Jánovce – Jablonov II. úsek, Svrčinovec (420 m) a Poľana (898 m) na D3 Svrčinovec – Skalité, Považský Chlmec (2 218 m) na D3 Žilina, Strážov – Brodno, Čebrať (2 026 m) na D1 Hubová – Ivachnová, Ovčiarsko (2 367 m) a Žilina (687 m) na D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka a Višňové (7 520 m) na D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala. 

Po dokončení rozšíria štvoricu zatiaľ sprevádzkovaných diaľničných tunelov Branisko (4 975 m), Horelica (605 m), Sitina (1 440 m) a Bôrik (995 m).

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X