Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ocenili šikovných a podnikavých študentov

Šikovní podnikaví študenti boli vyhlásení
Junior Chamber International - Slovakia
8. novembra 2013 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

Dňa 7.11.2013 sa v budove ústredia Slovenskej sporiteľne, a.s.  konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „Študentská podnikateľská cena 2013″

Projekt organizovala mimovládna organizácia Junior Chamber International-Slovakia. Spoluvyhlasovateľom bola Slovenská obchodná a priemyselná komora. Cieľom projektu je podporovať študentov v tom, aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať.

 

Dokázali, že je možné vybudovať svoju firmu už počas školy

Hlavnou úlohou projektu je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas VŠ a získavať nové vedomosti a zručnosti štúdiom na VŠ. Pridaná hodnota je taktiež v určitom návode ako zvyšovať zamestnanosť absolventov VŠ v SR. Zároveň títo absolventi resp. v súčasnosti študenti sú potencionálnymi zámestnávateľmi ďalších obyvateľov z rôznych regiónov Slovenska. Zaujímavé podnikateľské príbehy boli odmenené vecnými cenami.

 

Najlepší študenti-podnikatelia boli pozvaní na stretnutie s predstaviteľmi podnikateľských organizácii ako aj so zástupcami vyhlasovateľa projektu. Odborná porota na základe osobnej prezentácie svojej firmy vybrala reprezentanta Slovenska na svetové finále súťaže, ktoré sa uskutoční v novembri tohto roku v USA.

 

Projekt je súčasťou celosvetovej súťaže „Global Student Entrepreneur Awards“.

Generálnym partnerom projektu bola Slovenská sporiteľňa,a.s.

Hlavným mediálnym partnerom projektu boli Hospodárske noviny.

 

 

Odborná komisia vybrala zo 48 prihlásených 5 finalistov súťaže a to:

1.    Igor Fedorko – spoločnosť Smash, s.r.o.2.    Marián Líška – spoločnosť PROTOTYPE,s.r.o.3.    Jaroslav Mráz – spoločnosť IGEEK, s.r.o.4.    Bc. Róbert Schochmann – spoločnosť Anima Technika,s.r.o.5.    Klaudia Virgovičová – spoločnosť Váš Komfort, s.r.o.

 

 

Udelenie hlavných cien

  • „Cena JCI-Slovakia“ (zaujímavý podnikateľský nápad) – Klaudia Virgovičová so spoločnosťou Váš Komfort, s.r.o.
  • „Cena ministra školstva , vedy, výskumu a športu SR“ (najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh) – Jaroslav Mráz so spoločnosťou IGEEK, s.r.o.
  • Absolútnym víťazom a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž „Global Student Entrepreneur Awards“ sa stal Bc. Róbert Schochmann so spoločnosťou  Anima Technika, s.r.o

 

 

Niečo o spoločnosti Anima Technika, s.r.o.

Spoločnosť vyvíja systémy pre diaľkové riadenie bezposádkových lietadiel a robotov (autá, lietadlá, lode). Ich produkt „Robotic Control Station“ je hardvérovo softvérove riešenie, ktoré slúži ako prostriedok komunikácie medzi robotom a človekom. Pozostáva z malého počítača, ktorý sa umiestňuje na odev pilota, z 3D rukavice, ktorá sníma pohyb pilotovej ruky a z virtuálnych okuliarov novej generácie. Pomocou pohybov rúk dokáže pilot zadávať príkazy robotovi (napr. bezpilotnému lietadlu). Toto riešenie prináša taktiež možnosť stroj riadiť intuitívne. Video z kamery lietadla a letové údaje sa prostredníctvom virtuálnych okuliarov prenášajú digitálnym prenosom priamo pilotovi do očí. Výhodou využitia technológie virtuálnej reality je vyvolanie pocitu, že pilot sa nachádza na palube stroja. Systém má možnosť využiť protokol IP, čiže je možné riadiť robota na opačnej strane zeme cez internet, alebo v rámci dosahu vlastnej rádiovej siete. 

 

Niekoľko viet o vyhlasovateľovi: Junior Chamber International-Slovakia je mimovládna, nezisková organizácia, ktorá združuje mladých ľudí a to od študentov VŠ až po samostatných podnikateľov vo veku 18-40 rokov. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania a to už od študentov VŠ v SR, chuť stále sa vzdelávať, pracovať na sebe, a tak byť úspešnými či už ako mladí podnikatelia alebo mladí manažéri. Organizácia je od roku 2007 oficiálnou pobočkou jednej z najväčších organizácii pre mladých lídrov a podnikateľov na svete – Junior Chamber International so sídlom v USA a európskym centrom v Bruseli so zastúpením v 120 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov.

 

Spoluvyhlasovateľ: Slovenská obchodná a priemyselná komora je verejnoprávna inštitúcia vyvýjajúca činnosť na podporu a ochranu svojich členov v tuzemsku a zahraničí. Je členskou organizáciou Asociácie Európskych priemyselných a obchodných komôr ako aj Medzinárodnej obchodnej komory so sídlom v Paríži.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

05oct8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

12oct8:30Proces likvidácie spoločnosti od novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12oct8:30Proces likvidácie spoločnosti od novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X