Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Osem spôsobov myslenia, ktoré odlišujú úspešných ľudí od ostatných

Http://farnet.ir/1393/03/56239/steve jobs hated apple think different ad/
Foto: farnet.ir

Disciplinovaný prístup k riešeniu problémov je základom každého úspechu. Existuje množstvo ľudí, ktorí vyzerajú, že ľahko dosahujú stanovené ciele. Nevďačia však za to výške svojej prirodzenej inteligencie. Rozdiel oproti ostatným je v spôsobe ich myslenia.

  1. Sú konkrétni

Mnohí úspešní ľudia sú majstrami v plnení stanovených cieľov, pretože sú konkrétni. Ako to funguje? Namiesto premýšľania o tom, že potrebujú napríklad viac spánku, si rovno povedia, že dnes večer pôjdu spať o 22.00. Nerozprávajú ani dookola o tom, že potrebujú schudnúť, ale hneď si zostavia presný cvičebný a stravovací plán. Potrebujú nových klientov? Vytvoria si plán na najbližšie obdobie, do ktorého zahrnú všetko, čo potrebujú na získanie nových zákazníkov.

  1. Rozmýšľajú v minútach

Jeden deň má 1 440 minút. Úspešní ľudia poznajú hodnotu svojho času a tak vedia, že každá minúta sa počíta. Uvedomujú si, že každá nevyužitá minúta ich niečo stojí. Svoj čas si vážia a rozdeľujú ho medzi zmysluplné aktivity. Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg išiel v tomto ohľade ešte ďalej. Zaviedol módu jedného trička, aby nemusel každé ráno tráviť čas rozhodovaním o tom, čo si oblečie. Jeho rozhodnutie je síce veľmi výstredné, no zároveň je automatické a tým mu umožňuje využiť tento čas na inú činnosť.

Mark zuckerberg facebook sv100 2015 1.jpg
www.cnet.com
  1. Vedia, že ich tím zvíťazí

Úspešní ľudia sa obklopujú ďalšími úspešnými jednotlivcami. Robia tak preto, aby posilnili svoje slabé stránky a ešte viac posilnili tie silné. Spoločne sú títo jedinci potom ešte silnejší a tento pocit im dodáva potrebnú dávku sebavedomia a motivácie do ďalšieho zdolávania prekážok.

  1. Neustále sa vzdelávajú

Poznanie je základom akéhokoľvek úspechu. Mnohí známi lídri sa radi pýšia tým, že veľa čítajú, navštevujú rôzne semináre a workshopy. Vedia, že musia zvládnuť nastavené tempo a neustále rozvíjať už nadobudnuté zručnosti. Vedomosti o nových trendoch ich zároveň udržiavajú informovaných a poskytujú im prehľad o aktuálnom dianí okolo nich.

Knihy
Thinkstock
  1. Rozvíjajú svoju EI

Emocionálna inteligencia (EI) je schopnosť rozpoznať a ovládať vlastné emócie a emócie iných ľudí. Je to veľmi efektívny nástroj pri riešení akýchkoľvek sporných a konfliktných situácií. S emocionálnou inteligenciou sa však ľudia nerodia. Získavajú ju postupne ako prechádzajú životom a rôznymi situáciami.

  1. Sú realisticky optimistickí

Pozitívne myslenie je kľúčovým faktorom ochoty stanovovať si ciele. Úspešní ľudia veľmi dobre vedia, aké ťažké je stanoviť si reálne ciele a následne ich dosiahnuť. Ak sú však nastavené realisticky a s optimálnou dávkou optimizmu, robia ľudí šťastnými a možno ich zároveň lepšie kontrolovať.

Lezenie, úspech, cieľ
ilustračné: thinkstockphotos.com
  1. Neničia sa

Toto je veľmi dôležitý návyk, ktorý by si mali osvojiť všetci ľudia. Ľudstvo je od prírody nekonzistentné. Aj z tohto dôvodu nemožno dôverovať tomu, čo prinesie budúcnosť. Predtým, ako si úspešní jedinci stanovia náročné ciele či prijmu zložité výzvy, uvažujú aj nad tým, čo by mohlo zmariť ich úsilie doviesť ich do zdarného konca. Uvažujú pritom aj v takých v intenciách, ako by ich mohli zmariť oni sami svojím myslením či konaním.

  1. Vedia, čo si vážia na živote

Úspešní ľudia sa starajú o svoje zdravie a majú sa veľmi radi. Sú známi svojou pracovitosťou, no veľmi dobre pritom poznajú aj silu oddychu. Na konci dňa možno povedať, že aj oni sú len ľudia so svojim radosťami, starosťami a limitmi. Vedia, že život nie je len o práci a preto si ho dokážu naplno vychutnávať. Uvedomujú si, aké dôležité miesto má v ich živote rodina i priatelia a často ich preto nájdete v spoločnosti týchto ľudí.

Úspešných ľudí a ich myslenie spoznáte aj podľa toho, že veľa pomáhajú iným a veľmi často za to nič nechcú. Možno sa vám už niekedy stalo, že vám niekto z vašich známych len tak ponúkol pomoc a vy ste sa divili, prečo to ten človek robí a čo z toho bude mať. Robia to prirodzene, pretože je to ich neodmysliteľná súčasť. Pomoc iným ľuďom je nádherný a napĺňajúci pocit, ktorý robí život týchto ľudí šťastným a zmysluplným.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva a copywritingu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

kariéramyslenieprácaúspech

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

14dec8:30Čo nám priniesli a čo nám prinesú novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X