Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Platba dane sa blíži. Firmám môže pomôcť faktoring

Platba dane sa blíži. Firmám môže pomôcť faktoring
Bibby Factoring Slovakia
19. marca 2015 Tlačiť

31. marec a teda posledný možný deň na podanie daňového priznania sa blíži. V niektorých prípadoch môžu firmy a podnikatelia podať oznámenie o predĺžení lehoty.

Pre firmy, ktorým ich odberatelia pohľadávky nezaplatili pre dlhú splatnosť včas, by bol odklad daňového priznania vhodný. Faktoring im pomôže vyhnúť sa zbytočným problémom.

Už len pár dní ostáva podnikateľom na splnenie si svojej každoročnej povinnosti, na podanie daňového priznania. Mnohé firmy však stále nemajú vyplatené svoje pohľadávky a tak čakajú, kedy im odberatelia uhradia napríklad za dodaný tovar alebo službu. Pri dlhých termínoch splatnosti faktúr môže pre nich nastať vážny problém – zaplatenie, často krát niekoľkotisícovej dane. Uhradené pohľadávky by mohli slúžiť aj na tento účel.

„Veľa firiem môže doplatiť na to, že má potrebné financie na platbu dane zamrznuté v pohľadávkach a nemôže s nimi disponovať,“ upozorňuje Ján Korček, prevádzkový riaditeľ Bibby Factoring Slovakia, ktorá sa zaoberá prevádzkovým financovaním (faktoringom).

Firmy sú neraz nútené podať oznámenie  príslušnému daňovému úradu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania.

Dôležité je podať oznámenie o predĺžení lehoty najneskôr do 31. marca. Ak spoločnosť na túto povinnosť pozabudne, prípadne nestihne poslať oznámenie v stanovenom termíne, za nesplnenie povinností daňovníka mu hrozí finančná sankcia, ktorá sa môže vyšplhať až do výšky 16 000 eur.

Tejto situácii sa dá predísť, ak firma využije napríklad faktoring. V praxi to pre firmu znamená, že pri využití faktoringu nemusí čakať, niekedy až 90 dní na inkaso pohľadávky od odberateľov, ale financie má k dispozícií v priebehu pár dní ak ich postúpi faktoringovej spoločnosti. Okrem peňazí na klasickú prevádzku spoločnosti jej tak nerobí problém odviesť daň v riadnom termíne.

Získané finančné prostriedky môžu pokryť nielen splatenie daňovej povinnosti v lehote, ale firma môže ďalej investovať do nových technológií, či do rozvoja podnikateľskej činnosti. Bibby Faktoring Slovakia neposkytuje len preplatenie vystavených faktúr, ale súčasťou sú aj administratívne a inkasné procesy, či monitoring bonity odberateľov.

O Bibby Factoring Slovakia

Bibby Factoring Slovakia je súčasťou Bibby Financial Services, v súčasnosti najväčšej nezávislej faktoringovej spoločnosti zameranej na prevádzkové financovanie malých a stredných podnikov, ktorá poskytuje riešenia pre viac ako 7000 firiem po celom svete. Naše lokálne tímy so 47 pobočkami, ktoré pokrývajú  európsky, americký a ázijsko-pacifický región, pomáhajú klientom maximalizovať obchodné príležitosti na domácich trhoch i pri medzinárodnom obchode.

Bibby Financial Services je súčasťou skupiny Bibby Line Group (BLG), ktorá ponúka služby business-to-business. BLG je zameraná na finančné služby, vlastní a prevádzkuje lode, ubytovanie v boteloch, pomáha pri ťažbe ropy a plynu, poskytuje zmluvné logistické služby, lízing špeciálnych zariadení, prevádzkuje unikátne lesné parky a sieť maloobchodných predajní. Spoločnosť bola založená v roku 1807 v Liverpoole Johnom Bibbym a sídli na Duke Street v Liverpoole.

Ďalšie informácie: www.bibbyfinancialservices.sk.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dotácie a podpora podnikania

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X