Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Počet turistov na Slovensku by mohol presiahnuť 5 miliónov

Travelling tools
Thinkstock
12. decembra 2016 Zdroj SITA Tlačiť

Z údajov Slovenskej agentúry pre cestovný ruch vyplýva, že za prvých deväť mesiacov na Slovensku dovolenkovalo 3,9 milióna turistov. Ak sa záujem turistov udrží do konca roka, Slovensko by mohlo v roku 2016 prekonať hranicu piatich miliónov návštevníkov.

Záujem o Slovensko aj po skončení letnej turistickej sezóny pokračuje. V septembri na Slovensku dovolenkovalo celkovo 484 229 turistov, čo oproti minulému roku predstavuje nárast o 18,3 %. Ak sa záujem turistov udrží do konca roka, Slovensko by mohlo v roku 2016 prekonať hranicu piatich miliónov návštevníkov. Informovala o tom Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR).

Zo štatistík agentúry vyplýva, že za prvých deväť mesiacov tohto roka si dovolenku na Slovensku vybralo spolu 3,9 milióna návštevníkov, čo je o 18,4 % viac ako v roku 2015. Počet prenocovaní dosiahol 11,3 milióna a v porovnaní s minulým rokom ide o nárast 16,6 %. Turisti u nás strávili v priemere 2,9 noci.

„Rast návštevnosti Slovenska je odrazom systematickej a kvalitnej spolupráce subjektov cestovného ruchu, oblastných a krajských organizácií cestovného ruchu a SACR v oblasti propagačných a marketingových aktivít,“ uviedol generálny riaditeľ SACR Marián Bujna. K tomu treba podľa neho pripočítať nové letecké spojenia a zvyšovanie kvality služieb v cestovnom ruchu.

Nárast domácich aj zahraničných návštevníkov

Dovolenku na Slovensku si od januára do septembra zvolilo 2,3 milióna domácich návštevníkov, čo je o 18 % viac ako v roku 2015. Z regiónov bol najobľúbenejší Žilinský kraj (22,1 %), nasledoval Prešovský (19,8 %) a Bratislavský kraj (15,6 %). Najdlhšie sa slovenskí turisti zdržali v Trenčianskom kraji, a to v priemere 4,3 noci, ďalej v Trnavskom kraji 3,5 noci a Prešovskom kraji 3,3

Zahraničných návštevníkov prišlo podľa SACR v sledovanom období 1,6 milióna, čo predstavuje medziročný nárast o 18,9 %. Najviac ich lákal Bratislavský kraj s dominantnou návštevnosťou 42,2 %. Nasledoval Žilinský kraj s návštevnosťou 16,8 % a Prešovský kraj s návštevnosťou 14,3 %.

V priemere najdlhší pobyt strávili zahraniční hostia v Trnavskom kraji (4,4 noci), Trenčianskom (3,2 noci) a Prešovskom kraji (3,2 noci). Za prvé tri kvartály tohto roka prišlo na Slovensko najviac návštevníkov z Českej republiky, Poľska, Nemecka, Maďarska a Rakúska.

Záujem o Slovensko v nastávajúcich mesiacoch roka SACR podporí zimnou kampaňou, ktorá je zameraná na domáci aj zahraničný trh, prostredníctvom televíznej, printovej aj on-line reklamy, informoval Bujna.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

návštevnosťSACRSR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X