Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podľa jedného zo šéfov Deutsche Bank sú platy bankárov stále premrštené

Germany Deutsche Bank
Germany Deutsche Bank
26. novembra 2015 Img_2614.jpg Mgr. Silvia Hanová Tlačiť

NEMECKO – Len päť mesiacov po reorganizácii v radoch najväčšej nemeckej banky Deutsche Bank zaznela z úst jedného z jej výkonných riaditeľov kritika v súvislosti s aktuálnymi platmi bankárov.

John Cryan v tejto súvislosti na konferencii vo Frankfurte uviedol, že bankári podľa neho stále zarábajú príliš veľa a príliš skoro sú im sľubované rôzne druhy odmien a iné benefity. Ako ďalej dodal, mnohí zamestnanci v bankovom sektore sa mylne domnievajú, že za prácu s peniazmi iných ľudí by mali byť kráľovsky odmeňovaní. Podľa jeho slov však na ich práci nie je nič kráľovského, za čo by si také mzdy aj skutočne zasluhovali.

Bonusová filozofia tohto popredného predstaviteľa banky zahŕňa koncepciu, v rámci ktorej presadzuje odmeny pre zamestnancov reflektujúce aktuálne hospodárske výsledky spoločnosti. Zachádza pritom až tak ďaleko, že banka by podľa jeho slov mala zmeniť systém odmeňovania jej pracovníkov podľa obdobia, kedy ten ktorý pracovník aj skutočne generuje nejakú hodnotu. Takéto obdobie by však malo byť podľa neho oveľa dlhšie, ako je to nastavené v súčasnosti, kedy je za takéto obdobie považované už obdobie jedného roka.

Medzi viaceré ozdravné opatrenia, ktoré banka v súčasnosti prijíma, patrí aj pozastavenie vyplácanie dividend v tomto aj budúcom roku. Deutsche Bank zároveň avizovala, že do roku 2018 plánuje zrušiť až 9 tisíc pracovných miest vo svojich radoch.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

Deutsche BankJohn Cryanozdravné opatreniaprepúšťanieznižovanie platov

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

10máj8:30Zmeny v DPH pre e-shopy v roku 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10máj8:30Zmeny v DPH pre e-shopy v roku 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19máj8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X